Як заголовні букви зробити рядковими у Word

248

При редагуванні текстів у редакторі Word можна зіткнутися з необхідністю зробити великі літери рядковими або навпаки. Багато користувачів редагують такий текст вручну, навіть не здогадуючись, що на цей випадок у текстовому редакторі Word передбачені спеціальні функції.

У цій статті ми розповімо про те, як заголовні букви зробити рядковими і навпаки в текстовому редакторі Word 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016.

Заголовні та малі літери в Word 2007, 2010, 2013 і 2016

Якщо ви хочете зробити великі літери малими в Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам потрібно виділити текст за допомогою миші і скористатися кнопкою «Регістр», яка знаходиться на вкладці «Головна», трохи праворуч від списку, що випадає зі шрифтами. Ця кнопка має іконку у вигляді великої та малої літери «а».

Після натискання на кнопку «Регістр» з’являється невеликий випадаючий список, в якому доступні наступні функції:

  • Як у пропозиціях – дана функція наводить текст до класичного вигляду. Перша літера пропозиції стає головною, а всі наступні літери малими.
  • всі рядкові – дана функція перетворює всі виділені літери рядкові.
  • ВСІ ПРОПИСНІ – дана функція перетворює виділені літери у великі.
  • Починати З Прописних – дана функція перетворює на головну кожну першу букву в слові.
  • змінити РЕГІСТР – дана функція змінює великі літери на великі і навпаки.

выпадающий список кнопки Регистр

Також великі літери можна зробити рядковими з допомогою комбінації клавіш SHIFT+F3. Дана комбінація клавіш по черзі змінює регістр букв. Спочатку регістр тексту змінюється на «всі рядкові», потім «Як у пропозиціях», а потім «ВСІ ВЕЛИКІ».

комбинация клавиш SHIFT+F3

Для того щоб краще розібратися з тим, як це працює, просто виділіть будь-який текст і декілька разів натисніть комбінацію SHIFT+F3.

Заголовні та малі літери в Word 2003

В текстовому редакторі Word 2003, все трохи по-іншому. Там для того щоб зробити великі літери малими потрібно виділити текст, відкрити меню «Формат» вибрати пункт «Регістр».

меню Формат - Регистр

У результаті повинно відкритися невелике вікно, за допомогою якого можна змінювати регістр. В даному вікні можна вибрати один з наступних варіантів: «Як у пропозиціях», «всі рядкові», «ВСІ ВЕЛИКІ», «Починати З Малих» або «змінити РЕГІСТР».

окно для смены регистра

Після вибору потрібного вам варіанти натисніть на кнопку «Ok» і регістр виділеного тексту зміниться.