Як заборонити програмі доступ в Інтернет

41

Деякі програми, якщо вони підключені до Інтернету, можуть створювати користувачу додаткові проблеми. Наприклад, програма може регулярно нагадувати про необхідність оновлення, або демонструвати користувачеві рекламу, яку вона викачує з Інтернету.

У таких випадках виникає бажання заборонити програмі доступ в Інтернет. На щастя, робиться це дуже просто. Більш того, для цього не потрібно ніяких додаткових програм, все можна зробити за допомогою Брандмауер Windows.

Крок № 1. Відкриваємо Брандмауер Windows.

Для того щоб заборонити програмі доступ в Інтернет ми будемо використовувати Брандмауер Windows. Для того щоб відкрити Брандмауер Windows потрібно спочатку відкрити Панель керування», а потім перейти в розділ «Система і безпека – Брандмауер Windows»

Також ви можете відкрити меню «Пуск», ввести в пошук слово «Брандмауер» і відкрити знайдену програму.

поиск Брандмауэр Windows в меню Пуск

Так чи інакше ви відкриєте Брандмауер Windows. Якщо в брандмауері навпроти мереж є іконки з зеленим щитом, то це означає, що Брандмауер Windows включений і можна переходити до наступного кроку цієї статті.

Брандмауэр Windows включен

Якщо ж у брандмауері навпроти мереж зображені червоні щити з хрестом, то це означає, що Брандмауер Windows відключений. Можливо його відключив користувач, або він відключився автоматично при установці брандмауера від іншого виробника.

Брандмауэр Windows отключен

Якщо раніше ви відключали брандмауер, то ви можете зайти в розділ «Увімкнення та вимкнення брандмауера Windows», включити його і переходити до наступного кроку цієї статті.

Якщо ж Брандмауер Windows був відключений при встановленні іншого брандмауера, то його краще не включати, так як це може призвести до конфліктів. В цьому випадку для відключення програм від інтернету скористайтесь встановленим у вас брандмауером.

Крок № 2. Переходимо в додаткові параметри.

Після того, як Брандмауер Windows відкритий, і ви переконалися, що він включений, вам потрібно перейти в розділ «Додаткові параметри». Для цього просто клацніть по відповідному посиланню в лівому бічному меню.

раздел Дополнительные параметры

Крок № 3. Забороняємо доступ в Інтернет для вхідних підключень.

Після переходу в «Додаткові параметри» потрібно вибрати розділ «Правила для вхідних підключень».

раздел Дополнительные параметры

Далі потрібно натиснути на кнопку «Створити правило», яка знаходиться в правій частині вікна.

кнопка Создать правило

В результаті відкриється вікно майстра створення правил. Якщо ви хочете заборонити доступ в Інтернет для програми, то в цьому вікні потрібно вибрати опцію «програми» і натиснути на кнопку «Далі».

опция Для программы

На наступному етапі установки потрібно вибрати варіант «Шлях програми», натиснути на кнопку «Огляд» і вибрати EXE-файлу тієї програми, для якої ви хочете заборонити доступ в Інтернет. Після того, як потрібна програма вибрано, натисніть на кнопку «Далі».

выбор программы

Далі потрібно вибрати варіант «Блокувати підключення» і знову натиснути на кнопку «Далі».

запрет на доступ в Интернет

Після цього потрібно вибрати профілі, для яких буде працювати створене правило. Тут відзначаємо всі профілі і знову натискаємо на кнопку «Далі».

кнопка Далее

Заключний етап створення правила – введення імені. Введіть таке ім’я, щоб потім ви могли легко знайти створене правило у списку вже наявних правил.

имя правила

Після того як ім’я введено правила, натисніть на кнопку «Готово».

Крок № 4. Забороняємо доступ в Інтернет для вихідних з’єднань.

Для того щоб повністю заборонити програмі доступ в Інтернет, потрібно ще заборонити і вихідні підключення. Для цього переходимо в розділ «Правила вихідного підключення».

раздел Правила исходящего подключения

І натискаємо там на кнопку «Створити правило».

Создать правило

Далі потрібно повторити ту ж саму процедуру, що описувалася вище. Потрібно вибрати програму, яку потрібно заборонити доступ в Інтернет, вибрати «Блокувати підключення» і вибрати всі профілі. В результаті після створення двох правил (одне для вхідних підключень, а інше для вихідних) доступ в Інтернет для обраної програми буде повністю заборонено. Якщо ви захочете знову дозволити доступ в Інтернет для цієї програми, то просто видаліть або вимкніть створені вами правила.