Як заблокувати сайт на компютері

46

Існує безліч причин блокувати сайти. Деякі сайти можуть відволікати користувача від роботи, інші містять матеріали для дорослих. У даній статті ми розповімо про те, як заблокувати сайт на комп’ютері, розглянувши кілька простих і дієвих способів.

Як заблокувати сайт на комп’ютері за допомогою файлу HOSTS

Найпростішим способом блокування сайтів на комп’ютері є блокування за допомогою файлу HOSTS. Файл HOSTS знаходиться в папці WINDOWS\system32\drivers\etc\. З його допомогою можна обмежити доступ до будь-якого сайту. Для цього відкрийте файл HOSTS з допомогою стандартної програм Блокнот і в кінець файлу додайте рядок 127.0.0.1 ВАШ САЙТ.РУ. Наприклад, для того, щоб заблокувати доступ до соціальної мережі Вконтакте потрібно додати наступний рядок: 127.0.0.1 vk.com.

127.0.0.1 – це IP-адреса локального комп’ютера. Таким чином, додаючи подібну рядок у файл HOSTS, ви перенаправляти всі звернення до цього сайту на ваш локальний комп’ютер. Це призводить до того, що сайт недоступний, доступ до нього повністю блокується.

Як заблокувати сайт на комп’ютері за допомогою брандмауера або антивірусу

Багато антивіруси і майже всі фаєрволи дозволяють блокувати окремі сайти на вашому комп’ютері. Тому якщо на вашому комп’ютері встановлений брандмауер або антивірус, то ви можете використовувати ці програми для блокування сайтів. Все що вам потрібно, це знайти відповідну опцію в налаштуваннях програми і ввести список заборонених сайтів.

Наприклад, для того щоб заблокувати сайт за допомогою фаєрволу Agnitum Outpost Firewall вам потрібно відкрити меню: Параметри — Політики — плагіни — Вміст — Назва сайту, і вказати потрібні сайти.

Як заблокувати сайт за допомогою роутера

Практично всі домашні роутери дозволяють блокувати сайти на комп’ютерах користувачів. Для того щоб заблокувати сайт увійдіть у веб-інтерфейс роутера і знайдіть відповідну функцію. Наприклад, в роутерах ASUS потрібно відкрити розділ «Брандмауер – Фільтр URL-адрес»

Как заблокировать сайт при помощи роутера

Єдиним недоліком такого способу блокування сайтів є те, що сайти блокуються відразу для всієї мережі, яка обслуговується роутером, а не для одного окремого комп’ютера.