Як визначити материнську плату на компютері

120

Материнська плата – це основа для будь-якого комп’ютера. Саме від материнської плати залежить те, які компоненти можна використовувати разом з тим або іншим комп’ютером. Тому перед апгрейдом комп’ютера або просто купівлею додаткових комплектуючих, часто виникає питання, як визначити материнську плату.

Визначаємо материнську плату з допомогою програм

Якщо комп’ютер завантажується і нормально працює, то ви можете визначити материнську плату за допомогою програм. Для прикладу ми розглянемо декілька популярних програм, які можна для цього використовувати.

CPU-Z

Можливо, найпростіший спосіб визначити материнську плату на комп’ютері, це скористатися програмою CPU-Z. Дана програма призначена для отримання інформації про процесор та інших компонентах комп’ютера. Поширюється CPU-Z абсолютно безкоштовно, так що ви можете завантажити її з офіційного сайту розробника.

Після запуску програми CPU-Z, відкрийте вкладку «Mainboard». Тут ви зможете знайти всю основну інформацію про материнській платі. Зокрема тут виводиться інформація про виробника материнської плати, назву моделі, назву використаного чіпсету, а також версія і дата використовується BIOS.

Piriform Speccy

Piriform Speccy – це безкоштовна програма для перегляду характеристик комп’ютера. З її допомогою можна отримати інформацію про всіх комплектуючих, використаних у комп’ютері.

Наприклад, для того щоб визначити материнську плату на комп’ютері вам потрібно запустити цю програму і перейти в розділ «Системна плата». Тут ви зможете подивитися виробника материнської плати, точна назва моделі, а також її інші характеристики.

Piriform Speccy

AIDA64

AIDA64 (стара назва Everest) – платна програма для перегляду характеристик комп’ютера. Серед усіх аналогів AIDA64 має найбільше функцій. Єдиний недолік AIDA64 – вона платна. Але, ви можете використовувати TRIAL період, протягом якого доступні всі функції програми.

Для того щоб визначити материнську плату комп’ютера AIDA64 вам потрібно запустити цю програму і перейти в розділ «Системна плата – Системна плата».

AIDA64

Визначаємо материнську плату з допомогою UEFI BIOS

Якщо у вас сучасний комп’ютер з UEFI BIOS (графічний інтерфейс), то ви можете подивитися назва материнської плати прямо в UEFI BIOS. Для цього досить увійти в UEFI BIOS і вивчити інформацію, представлену на першому екрані. Даний спосіб визначення материнської плати буде корисний у тих випадках, коли неможливо завантажити Windows і встановити вищеописані програми.

UEFI BIOS

Визначаємо материнську плату вручну

В крайньому випадку, якщо комп’ютер взагалі не включається, ви можете визначити материнську плату вручну. Для цього вимкніть комп’ютер, відключіть від нього всі кабелі і зніміть бічну кришку. Після цього уважно вивчіть саму материнську плату. Там має бути напис з її назвою.

материнская плата

У деяких випадках напис з назвою материнської плати може закриватися відеокартою. У цьому випадку її доведеться зняти.