Як виокремити текст за допомогою клавіатури

77

Практично всі операції, які зазвичай виконуються за допомогою мишки, можна також виконати за допомогою клавіатури. І виділення тексту не виняток. Єдина складність при роботі з використанням клавіатури – необхідно знати деякі комбінації клавіш.

У цьому матеріалі ми розглянемо декілька простих і ефективний способів виділення тексту за допомогою клавіатури, а також опишемо основні комбінації клавіш, які вам можуть знадобитися.

Виділення тексту по літерах

Мабуть, найпростіший спосіб виділення тексту за допомогою клавіатури — це виділення по буквах. Для того щоб скористатися цим способом вам потрібно спочатку встановити курсор у точку, яка повинна бути початком або кінцем виділяється тексту. Для розташування курсору використовуйте стрілки на клавіатурі, з їх допомогою курсор можна переміщати вгору/вниз і вправо/вліво.

Після того як курсор встановлений в потрібній точці тексту затисніть клавішу SHIFT на клавіатурі і натиснути на стрілки вправо/вліво. Таким чином ви зможете виділяти текст буква за буквою вправо або вліво від тієї точки, де був встановлений курсор.

Крім цього, ви можете виділяти текст і переміщається по рядках вгору або вниз, для цього утримуючи клавішу SHIFT, натискайте стрілки вгору/вниз на клавіатурі.

Виділення тексту за словами

Альтернативний спосіб – виділення тексту відразу цілими словами. Для того щоб використовувати цей спосіб виділення тексту потрібно спочатку встановити курсор в початок або кінець виділяється шматка тексту. Після чого потрібно натиснути клавіші SHIFT та CTRL і, не відпускаючи ці дві клавіші переміщатися по тексту з допомогою стрілок вправо/вліво. При такому способі при кожному натисканні на стрілку, виділення буде зміщатися вправо або вліво не на один символ, а відразу на ціле слово.

SHIFT, CTRL и стрелки вправо/влево

Якщо з затиснутими клавішами SHIFT і CTRL натискати стрілки вгору/вниз, то можна виділяти текст відразу цілими абзацами, що дуже зручно, якщо потрібно виділити відразу великий блок тексту.

Виділення великих шматків тексту

Якщо вам потрібно виділити весь текст у вашому документі, то тут вам допоможе комбінація клавіш CTRL-A. При її натисканні виділяється відразу весь текст.

комбинация клавиш CTRL-A

Для виділення однієї сторінки тексту можна використовувати комбінації клавіш SHIFT-PageUp і SHIFT-PageDown. З їх допомогою можна виділяти текст за одну сторінку вгору або вниз.

комбинации клавиш SHIFT-PageUp и SHIFT-PageDown

За допомогою комбінацій клавіш SHIFT-Home і SHIFT-End можна виділяти текст від курсора до початку/кінця поточного рядка.

комбинации клавиш SHIFT-Home и SHIFT-End

А за допомогою комбінацій клавіш CTRL-SHIFT-Home, CTRL-SHIFT-End можна виділяти текст від курсора до початку/кінця всього документа

комбинации CTRL-SHIFT-Home и CTRL-SHIFT-End

Як бачите, існує маса комбінацій клавіш, за допомогою яких можна виділяти текст за допомогою клавіатури швидко, як і за допомогою мишки.