Як вимкнути компютер за допомогою клавіатури

334

Іноді виникає необхідність швидко вимкнути комп’ютер. В таких випадках краще всього використовувати клавіатуру. У даній статті ми розповімо про те, як вимкнути комп’ютер за допомогою клавіатури.

Вимикаємо комп’ютер з допомогою комбінації клавіш

Самим простим і надійним способом вимкнення комп’ютера з клавіатури є комбінація клавіш ALT + F4. Використовуючи цю комбінацію клавіш, ви зможете швидко закрити всі відкриті вікна, а коли відкритих вікон не залишиться комп’ютер запропонує вам завершити роботу.

Как выключить компьютер с помощью клавиатуры

Після того як на екрані з’явиться вікно з пропозицією завершити роботу буде достатньо натиснути на клавішу ENTER і комп’ютер вимкнеться.

Однак такий метод виключення комп’ютера за допомогою клавіатури не є достатньо швидким. Вам доведеться витратити час на закриття відкритих вікон, а потім ще натиснути enter. Наступний спосіб вимикання комп’ютера за допомогою клавіатури дозволить вам завершити роботу всього одним натисненням.

Ярлик для вимикання комп’ютера

Операційна система Windows дозволяє призначити будь ярлика комбінацію клавіш, за допомогою якої можна буде швидко запускати ярлик. Ця не надто відома функція дозволить нам налаштувати швидке вимикання комп’ютера за допомогою клавіатури.

Для початку нам потрібно створити ярлик, який буде вимикати комп’ютер. Для цього натискаємо правою кнопкою мишки і вибираємо пункт «Створити ярлик».

Как выключить компьютер с помощью клавиатуры

У вікні вводимо команду %windir%\System32\shutdown.exe -S -t 00 і тиснемо на кнопку «Далі». До речі, з допомогою команди shutdown можна вимикати комп’ютер не відразу, а через певний час.

Как выключить компьютер с помощью клавиатуры

У наступному вікні вводимо назву ярлика та зберігаємо результат за допомогою кнопки «Готово». Після цього у нас з’явиться ярлик, з допомогою якого можна вимкнути комп’ютер. Але для того, щоб вимикати комп’ютер за допомогою клавіатури нам потрібно вказати комбінацію клавіш, яка буде запускати цей ярлик.

Для цього клікаєм правою кнопкою по ярлику і вибираємо пункт «Властивості».

Как выключить компьютер с помощью клавиатуры

У вікні потрібно поставити курсор в полі «Швидкий виклик» і натиснути на будь-яку кнопку. Після цього ярлику буде присвоєна комбінація клавіш. На картинці вище видно, що ярлику була присвоєна комбінація клавіш CTRL + ALT + O. Для того щоб зберегти результат закриваємо вікно з властивостями ярлика натисканням на кнопку «ОК».

Тепер ми можемо вимикати комп’ютер за допомогою комбінації клавіш зазначеної в ярлику.