Як викликати командний рядок

89

Командний рядок це програма, яка дозволяє виконувати команди і пакети команд в текстовому режимі. За допомогою командного рядка можна запускати інші програми, вносити зміни в налаштування операційної системи, переглядати системну інформацію і виконувати інші дії, пов’язані з керуванням комп’ютером.

Багато користувачів, почувши про командному рядку, задають цілком логічне запитання, а як викликати командний рядок. У даній статті ми опишемо кілька способів запуску командного рядка в операційній системі Windows.

Спосіб № 1. Виклик командного рядка за допомогою меню Пуск.

Меню пуск призначене для запуску програм. Оскільки командна рядок це теж програма, то її також можна викликати з меню Пуск. Для цього відкрийте меню Пуск – Всі програми – Стандартні – Командний рядок.

Спосіб № 2. Виклик командного рядка за допомогою меню «Виконати».

У операційній системі існує такий спосіб запуску програм як меню «Виконати». Для того щоб відкрити це меню, натисніть комбінацію клавіш Windows+R. Після цього перед вами відкриється вікно «Виконати».

вызов командной строки через меню Выполнить

У це поле потрібно ввести команду «cmd» і натиснути на клавішу вводу.

Спосіб № 3. Виклик командного рядка за допомогою пошуку.

В операційній системі Windows 7 і Windows 8 є відмінна система пошуку. З її допомогою можна знайти будь-який файл або програму.

Якщо ви використовуєте Windows 7 то відкрийте меню “Пуск” і введіть «Командний рядок». Після цього операційна система знайде потрібну програму і запропонує її відкрити.

поиск командной строки в меню Пуск

Якщо ви використовуєте Windows 8, то пошук програми потрібно виконувати на стартовому екрані. Перейдіть до стартового екрану і введіть «Командний рядок». Після цього запустіть програму, яку вам запропонує операційна система.

Спосіб № 4. Виклик командного рядка за допомогою контекстного меню.

Всі знають, як відкрити контекстне меню. Для цього достатньо клікнути правою кнопкою миші на файлі або папці. Але далеко не всі знають, що контекстне меню має приховані функції. Для того щоб побачити всі доступні фунції контекстного меню, потрібно перед його викликом затиснути клавішу Shift.

Отже, для того щоб викликати командний рядок за допомогою контекстного меню необхідно натиснути клавішу Shift і клацнути правою кнопкою по будь-якої папки або диска. Після цього потрібно вибрати функцію «Відкрити вікно команнд».

командная строка в контекстном меню

Цей спосіб виклику командного рядка зручний ще і тим, що в даному випадку командний рядок почне свою роботу саме з обраної вами папки або диска.

Спосіб № 5. Відкриття командного рядка безпосередньо.

В крайньому випадку, ви можете відкрити командний рядок безпосередньо. Для цього потрібно перейти в папку C:\Windows\system32\ і запустити файл cmd.exe.