Як видалити тимчасові файли в Windows 7 або Windows 10

141

У процесі роботи операційної системи Windows 7 або 10 неминуче накопичуються тимчасові файли. І якщо їх час від часу не видаляти, то вони будуть займати досить відчутний обсяг вільного місця на диску.

В даному матеріалі ми розглянемо відразу три способи, як видалити тимчасові файли в Windows 7 або 10. Перші два способи засновані на використанні інструментів, вбудованих в Windows, а третій на використанні сторонніх програм.

Видалення тимчасових файлів в Windows 7 або Windows 10

Самий простий і водночас ефективний спосіб видалити тимчасові файли в Windows 7 або 10, це скористатися інструментом «Очищення диска». Даний інструмент вбудований в операційну систему Windows і дозволяє видалити тимчасові файли Інтернету, завантажені файли програм, системні звіти про помилки, ескізи, файли корзини, а також тимчасові файли інших типів.

Для того щоб видалити тимчасові файли з допомогою «Очищення диска» потрібно відкрити вікно «Мій комп’ютер», вибрати диск, на якому встановлена операційна система, і відкрити його властивості.

Після цього потрібно просто натиснути на кнопку «Очищення диска» і почекати поки система проаналізує жорсткий диск і знайде всі тимчасові файли, які можна видалити.

кнопка Очистка диска

Після цього відкриється вікно зі списком тимчасових файлів на диску. Тут потрібно вибрати які саме файли ви хочете видалити і натиснути на кнопку «Ok». Якщо ви хочете звільнити максимум місця, то можете позначити всі знайдені тимчасові файли.

выбор временных файлов

Після вибору тимчасових файлів і натискання на кнопку «Ок» почнеться процес видалення, він може зайняти кілька хвилин.

удаление временных файлов

Також в цьому вікні «Очищення диска» є кнопка «видалити системні файли».

кнопка Очистить системные файлы

Якщо натиснути на цю кнопку, то система повторить пошук тимчасових файлів, але вже з урахуванням системних файлів. Дана функція дозволяє видалити тимчасові файли, які залишилися після установки оновлень для Windows. Наприклад, якщо ви недавно обновляли Windows 7 до Windows 10, то за допомогою кнопки «видалити системні файли» ви можете виявити до 20 Гб тимчасових файлів, які можна без проблем видалити.

На завершення ще раз зазначимо, що інструмент «Очищення диска» доступний як в Windows 7, так і в Windows 10.

Видалення тимчасових файлів Windows 10

Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows 10, то вам доступний ще один інструмент для видалення тимчасових файлів. Для того щоб отримати доступ до нього потрібно відкрити нове меню «Параметри» (це можна зробити за допомогою комбінації клавіш Windows-i або через меню Пуск) і перейти в розділ «Система – Сховище».

У розділі «Система – Сховище» ви побачите список розділів, доступних для вашої операційної системи. Тут потрібно просто натиснути на системний розділ.

выбор системного раздела

А потім перегорнути список кінець і вибрати «Тимчасові файли».

выбор Временных файлов

В результаті відкриється вікно з налаштуваннями видалення тимчасових файлів Windows 10. Тут потрібно зазначити, які саме тимчасові файли ви хочете видалити і натиснути на кнопку «Видалити файли».

кнопка для удаления временных файлов

Ще раз відзначимо, що меню «Параметри» доступна тільки в Windows 10. У Windows 7 видаляти тимчасові файли можна тільки через «Очищення диска».

Видалення тимчасових файлів за допомогою CCleaner

Описані вище інструменти відмінно справляються з тимчасовими файлами, які були створені самою операційною системою або перебувають у стандартних папках для тимчасових файлів. Але, якщо програма зберігає свої тимчасові файли у власній папці, то вони так і залишаться лежати на диску.

Виправити цю ситуацію можна за допомогою спеціальних програм, розроблених для видалення тимчасових файлів. Мабуть, найкращою з таких програм є програма CCleaner від Piriform. Дана програма працює і з Windows 7 і Windows 10. При цьому, вона повністю безкоштовна і її можна завантажити з офіційного сайту.

Користуватися програмою CCleaner дуже просто. Для видалення тимчасових файлів потрібно запустити CCleaner і відкрити розділ «Cleaner». Тут є дві вкладки: Windows Application. Вивчіть програми, зазначені на цих вкладках і виберіть ті, тимчасові файли яких ви б хотіли видалити.

программа CCleaner

Після виділення потрібних програм просто натисніть на кнопку «Run Cleaner».

выделения нужных программ

Після цього CCleaner попередить про видалення вибраних файлів. Для того щоб продовжити потрібно натиснути на кнопку «Ok».

кнопка Ok

Далі потрібно почекати, поки CCleaner закінчить видалення тимчасових файлів вибраних вами програмах.