Як видалити посилання в Word

149

Якщо вам доводилося редагувати документи Word викачані з інтернету, то ви напевно стикалися з гіперпосиланнями. Ці гіперпосилання посилаються на інші ресурси в Інтернеті і звичайно при редагуванні їх потрібно видаляти. У цій статті ми розглянемо відразу три способи, як можна видалити посилання в Word. Стаття буде актуальна для Word 2007, 2010, 2013 і 2016.

Спосіб № 1. Видалення посилань вручну.

Найпростіший спосіб видалення посилань у текстовому редакторі Word це ручне видалення кожній посилання окремо. Для цього потрібно клікнути правою кнопкою мишки по посиланню і в контекстному меню вибрати пункт «Видалити гіперпосилання».

Але, якщо в документі велика кількість посилань і всіх їх потрібно видалити, то такий спосіб вирішення проблеми забере дуже багато часу.

Спосіб № 2. Комбінація клавіш CTRL-SHIFT-F9.

Інший варіант – використовувати комбінацію клавіш CTRL-SHIFT-F9. За допомогою даної комбінації клавіш можна швидко видалити всі посилання в документі Word.

комбинация клавиш CTRL-SHIFT-F9

Для цього потрібно просто виділити текст з посиланнями (для того щоб виділити весь текст CTRL-A) і натиснути CTRL-SHIFT-F9. Після цього всі посилання будуть видалені, а форматування тексту повинно зберегтися.

Спосіб № 3. Скрипт Visual Basic.

Якщо попередні два способи вам з якихось причин не підійшли, то є ще один варіант. Гіперпосилання можна видалити за допомогою сценарію Visual Basic. Для цього потрібно спочатку натиснути комбінацію клавіш ALT + F11.

комбинация клавиш ALT-F11

Після цього відкриється вікно для роботи зі скриптами Visual Basic. В цьому вікні потрібно відкрити меню «Insert» і вибрати «Module».

меню Insert - Module

Після цього з’явиться вікно, в яке потрібно вставити код скрипта Visual Basic.

вставка скрипта Visual Basic

Текст скрипта, який потрібно вставити:

Sub RemoveHyperlinks()

While ActiveDocument.Hyperlinks.Count > 0

ActiveDocument.Hyperlinks(1).Delete

Wend

Application.Options.AutoFormatAsYouTypeReplaceHyperlinks = False

End Sub

Після цього потрібно запустити виконання скрипта. Для цього натисніть на кнопку «Run» на панелі інструментів або на клавішу F5 на клавіатурі

кнопка Run

Після цього поверніться до документа Word. Якщо все було зроблено правильно, то все гіперпосилання повинні бути видалені.