Як видалити порожню сторінку в Word

44

Якщо вам доводилося редагувати текстові документи, які були створені кимось іншим, то ви напевно стикалися з проблемами. Однією з таких проблем можуть бути порожні сторінки, які не можна видалити. Саме такий випадок ми і розглянемо в цій статті. Тут ви зможете дізнатися, як видалити порожню сторінку в Word 2003, 2007, 2010, 2013 або 2016.

Порожні сторінки зазвичай видаляються без проблем. Досить встановити курсор в кінець порожньої сторінки і стерти всі пробіли, і переноси рядків. Після чого порожня сторінка без проблем видаляється. Але, в деяких випадках це не спрацьовує. Можна скільки завгодно натискати на клавіші Backspace або Delete, але сторінка все одно відмовляється видалятися.

Найчастіше дана проблема пов’язана з непечатаемыми символами, які знаходяться на сторінці. Щоб вирішити подібну проблему і видалити нарешті цю злощасну сторінку потрібно зробити всього пару дій. По-перше, необхідно включити відображення недрукованих символів. Робиться це дуже просто. Якщо у вас Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам потрібно відкрити вкладку «Головна» і натиснути на кнопку «Відобразити всі символи». Також можна скористатися комбінацією клавіш CTRL+SHIFT+8.

Якщо ви використовуєте Word 2003, то ця кнопка має бути десь на панелі інструментів.

нажмите на кнопку Отобразить все символы

Після натискання на цю кнопку, в документі Word почнуть відображатися всі недруковані символи. Тепер вам потрібно перейти до порожній сторінці, яка не видаляється, і видалити з неї всі недруковані символи. Крім всього іншого обов’язково потрібно видалити розрив сторінки. Оскільки саме він, в більшості випадків блокує видалення порожніх сторінок. Для того щоб видалити розрив сторінки встановіть курсор перед ним і натисніть клавішу DELETE на клавіатурі.

разрыв страницы в Word

У деяких випадках видалення порожніх сторінок в Ворді може блокуватися розривом розділу. Якщо такий недрукований символ є на порожній сторінці, то його потрібно видалити. Віддаляється він також, як і розрив сторінки. Потрібно встановити курсор перед розривом розділу і натиснути на клавішу DELETE на клавіатурі.

разрыв раздела в Word

У разі необхідності після видалення порожніх сторінок розрив розділу можна відновити. У Word 2007, 2010, 2013 і 2016 для цього використовується кнопка «Розриви» на вкладку «Розмітка сторінки».