Як видалити колонтитул у Word

65

Колонтитул — це текстовий рядок з інформацією, що відноситься до видання, що розміщується на кожній сторінці. Зазвичай колонтитул розміщують біля верхнього краю аркуша, але він може розміщуватися також знизу або збоку листа. У колонтитулі може перебувати назва книги, глави або інформація про автора.

Текстовий редактор Word підтримує колонтитули і надає користувачеві досить багато інструментів для роботи з цією функцією. Дані інструменти працюють досить передбачувано і зазвичай не викликають труднощів у користувачів. Однак з колонтитулами у Ворді є одна проблема, користувачі дуже часто не можуть зрозуміти, як видалити колонтитул у Word. Про це ми і розповімо в цьому матеріалі.

Як видалити колонтитул у Word 2007, 2010, 2013 або 2016

Якщо ви використовуєте текстовий редактор Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам доступно кілька способів видалення колонтитулів. Найпростіший варіант, це двічі клацнути мишкою по колонтитула на будь-якій країні документа. Після цього Word дозволить змінити заголовок. Виділіть мишкою весь текст в колонтитулі і натисніть на клавішу DELETE. Після того як колонтитул видалений просто натисніть два рази мишкою по порожньому простору листа. Таким чином ви видалите колонтитули на всіх сторінках вашого документа Word.

Інший спосіб видалення колонтитулів полягає в тому, що вам потрібно перейти на вкладку «Вставка» натиснути на кнопку «Верхній колонтитул» (або «Нижній колонтитул» в залежності від того, який колонтитул ви використовуєте) і вибрати пункт меню «Видалити колонтитул».

выберите пункт меню Удалить колонтитул

Потрібно відзначити, що якщо для різних розділів документа використовуються різні колонтитули, то за один раз ви зможете видалити колонтитули тільки з одного розділу.

Як видалити колонтитули першої сторінки в Word 2007, 2010, 2013 або 2016

Іноді виникає необхідність видалити колонтитули тільки з першої сторінки. Зробити це досить просто. Для цього клацніть мишкою два рази по колонтитула на першій сторінці і перейдіть на вкладку «Конструктор». Тут потрібно встановити позначку навпроти опції «Особливий колонтитул для першої сторінки».

установите отметку напротив функции Особый колонтитул

Після включення цієї функції колонтитул зникне з першої сторінки документа. Після цього просто клацніть два рази по порожньому місцю аркуша для того, щоб вийти з режиму редагування колонтитулів.

Як видалити колонтитули в Word 2003

Якщо ви використовуєте текстовий редактор Word 2003, то вам буде доступний тільки один спосіб видалення колонтитулів. Для початку потрібно перейти до редагування колонтитулів. Для цього відкрийте меню «Вид – Колонтитули».

откройте меню Вид – Колонтитулы

Після цього з’явиться плаваюча панель для редагування колонтитулів. Тепер вам потрібно виділити текст в колонтитулі і видалити його натисканням клавіші DELETE.

закройте панель управления колонтитулами

Після того як колонтитул видалений, натисніть на кнопку «Закрити».