Як вибрати зовнішній жорсткий диск

155

Зовнішній жорсткий диск — це відмінний інструмент, який може значно спростити вашу роботу з комп’ютером. Особливо якщо вам доводиться працювати на декількох комп’ютерах, наприклад, вдома і в офісі. Перенесення робочих документів з одного комп’ютера на інший не дуже приємне заняття. Деякі документи не поміщаються на флешку, деякі ви просто забуваєте скопіювати. Вирішити подібні проблеми може допомогти зовнішній жорсткий диск.

Про вибір жорстких дисків ми вже говорили в одній із попередніх статей. На цей раз мова піде про те, як вибрати зовнішній жорсткий диск. Ми максимально детально розглянемо всі основні аспекти, на які необхідно звернути увагу при виборі зовнішнього жорсткого диска.

Розміри і вага зовнішніх жорстких дисків

Перше на що потрібно звернути увагу при виборі зовнішнього жорсткого диска це його розміри і вагу. Як і звичайні внутрішні зовнішні жорсткі диски бувають двох форм-факторів: 3,5 і 2,5 дюймів.

Жорсткі диски у форм-факторі 2.5 дюймів мають габарити порівнянні з великими смартфонами. Тобто такий жорсткий диск легко поміститься в кишені куртки, у папці, або невеликій сумці. При цьому вага 2.5 дюймових зовнішніх жорстких дисків рідко перевищує 200 грам.

Зовнішні диски в форм-факторах 2.5 і 3.5 дюйма

В той час як жорсткі диски мають габарити порівнянні з досить товстою книгою, а їх вага наближається до кілограму. Очевидно, що носити з собою настільки габаритний пристрій дуже незручно. Тому якщо ви вибираєте зовнішній жорсткий диск для регулярного носіння з собою, то вам однозначно варто зупинитися саме на 2,5 дюймової моделі.

Якщо ж ви вибираєте зовнішній диск в першу чергу для будинку або офісу, то можна купувати і 3,5 дюймові моделі. Крім більшого обсягу подібні диски відрізняються від 2,5 дюймових великим набором додаткових функцій і можливостей, які можуть бути дуже корисні для домашнього використання.

Ємність зовнішніх жорстких дисків

Не варто забувати і про ємності. При виборі зовнішнього жорсткого диска цей параметр також важливий, як і при виборі любодо іншого накопичувача

Більшість сучасних жорстких дисків у форм-факторі 2.5 дюйма мають ємність від 500 до 2000 гб. Тоді як 3.5 дюймові моделі мають ємність від 2000 до 4000 гігабайт.

Потрібно зазначити, що існують моделі, які має ємність від 4000 до 16000 гігабайт. Але, це вже не просто зовнішні жорсткі диски, це так звані мережеві накопичувачі або NAS. Такі пристрої мають габарити порівнянні з настільним комп’ютером і містять в собі більше одного жорсткого диска

Сетевый накопитель NAS

Сетевый накопичувач NAS

Очевидно, що по ємності форм-фатор 3.5 дюйма виграє в суху. Але тут важливо пам’ятати про габаритах і вазі. Занадто важке пристрій буде все частіше залишатися вдома і в підсумку перестане використовуватися взагалі.

Швидкість роботи та інтерфейс підключення

Далі, в процесі вибору зовнішнього жорсткого диска, потрібно звернути увагу на швидкість роботи. Швидкість роботи зовнішнього жорсткого диска залежить від таких його характеристик як:

  • швидкість обертання шпинделя;
  • об’єму буфера;

Чим вище швидкість обертання шпинделя і більше обсяг буфера, тим швидше працює жорсткий диск. Але, це швидкість самого жорсткого диска. При виборі зовнішнього жорсткого диска потрібно враховувати ще один параметр, а саме інтерфейс підключення жорсткого диска.

USB 3.0

Практично всі сучасні зовнішні диски для підключення до комп’ютера використовують інтерфейс USB 3.0. Інтерфейс USB 3.0 може забезпечити швидкість передачі даних до 5 Гбіт/с (640 Мбайт/с). Цієї швидкості більш ніж достатньо для будь-якого жорсткого диска. При цьому USB 3.0 зберігає зворотну сумісність з USB 2.0, а це означає, що диск з USB 3.0 можна підключити до будь-якого комп’ютера.

Кабель USB 3.0

Кабель USB 3.0

Але, у продажу все ще можна зустріти моделі з USB 2.0. Такі зовнішні жорсткі диски краще не купувати. Швидкість передачі даних USB 2.0 складає 480 Мбіт/с (60 Мбайт/с). Така швидкість може стати вузьким місцем, яке сповільнить роботу зовнішнього жорсткого диска.

Thunderbolt і eSATA

Крім цього в продажі іноді зустрічаються моделі з підтримкою таких інтерфейсів як Thunderbolt і eSATA. Розглянемо ці варіанти підключення жорсткого диска більш докладно.

Інтерфейс Thunderbolt розробляється і впроваджується компанією Intel. Найчастіше цей інтерфейс можна зустріти в техніці від Apple. Швидкість передачі даних по інтерфейсу Thunderbolt може досягати 10 гігабіт/с, що навіть більше, ніж при використанні USB 3.0. Тому Thunderbolt відмінно підходить для зовнішніх жорстких дисків.

Разхем и кабель Thunderbolt

Роз’єм і кабель Thunderbolt

eSATA або External SATA – той же інтерфейс SATA, який використовується для підключення зовнішніх жорстких дисків і оптичних приводів. Тому він також відмінно підходить. Єдина відмінність eSATA від SATA це інша форма роз’єму. Роз’єми eSATA, на відміну від роз’ємів SATA, виносяться на зовнішню сторону материнської плати. Це дозволяє використовувати їх для підключення зовнішніх накопичувачів.

Кабель eSata

Кабель eSata

У деяких просунутих моделях зовнішніх жорстких дисків можна зустріти можливість підключення до LAN (Ethernet) або навіть до бездротової мережі Wi-Fi. Але, оскільки ці способи підключення є додатковими функціями, то розглядати їх детально не будемо.

Корпус зовнішнього жорсткого диска

Важливу роль відіграє й корпус, в який буде укладено ваш зовнішній жорсткий диск. Оскільки зовнішній жорсткий диск це портативний пристрій, то він неминуче буде стикатися з вібраціями, струсів і ударами різної сили. Тому при виборі зовнішнього жорсткого диска слід віддавати перевагу тим моделям, які має масивний прогумований корпус. Такий корпус зможе найкраще захистити крихкий жорсткий диск, який знаходиться всередині. В той час, як пристрої з тонким корпусом можуть виявитися занадто крихкими.

Внешний жесткий диск в прорезиненным корпусом

Зовнішній жорсткий диск в прогумованому корпусі

Додатковий захист для вашого зовнішнього жорсткого диска може забезпечити чохол. Чохли для зовнішніх жорстких дисків мають тверді і пружні стінки. Це дозволяє значно знизити ймовірність летального результату для вашого диска, у разі падіння на землю або сильного удару. Як правило, чохли не входять в комплект поставки і їх потрібно докуповувати окремо.

Чехол для 2.5 дюймового диска

Чохол для 2.5 дюймового диска

Висновки

В цілому, вибір зовнішнього жорсткого диска не є чимось складним. У продажу мало відверто поганих моделей, тому з цим може впоратися навіть недосвідчений користувач.

Головне пам’ятати основні характеристики (габарити, маса, місткість, швидкість, інтерфейси і корпус) і вибирати диск таким чином, щоб його характеристики задовольняли ваші запити до пристрою. Наприклад, якщо вам потрібен легкий зовнішній жорсткий диск, який ви плануєте носити з собою кожен день, то вам варто вибирати диск 2.5 дюймовому форм-факторі і з високою швидкістю роботи. Якщо ж ви плануєте тримати зовнішній жорсткий диск виключно вдома і використовувати для зберігання резервних копій, то вам підійде 3.5 дюймовий диск з великим об’ємом. При цьому швидкості роботи можна особливо не переживати, так як для резервного копіювання даних це не так важливо.