Як вибрати жорсткий диск

56

Про те, як вибрати жорсткий диск, ми вже якось розповідали. Але, в тій статті йшлося виключно про зовнішніх жорстких дисках. В цей раз ми поговоримо про внутрішніх жорстких дисках, які встановлюються в корпус настільного комп’ютера і ноутбука.

Жорсткий диск – один з основних компонентів комп’ютера. На жорсткому диску зберігається вся інформація користувача. Тому поломка жорсткого диска може обійтися значно дорожче поломки будь-якого іншого компонента. Адже інформація, яку зберігає комп’ютер найчастіше коштує набагато більше самого комп’ютера. З цього можна зробити висновок, що однією з головних характеристик для жорсткого диска є його надійність.

Також важливим фактором є швидкість роботи. Жорсткий диск вважається самим повільним компонентом сучасного комп’ютера. Тому бажано вибирати максимально швидкий жорсткий диск, це дозволить підвищити загальну швидкість роботи комп’ютера.

Для того щоб розібратися з тим, як вибрати жорсткий диск, для початку розглянемо основні технічні характеристики.

Ємність накопичувача

Вибираючи жорсткий диск, багато користувачів в першу чергу звертають свою увагу на його ємність. Сучасні жорсткі диски можуть мати ємність до 4 терабайт (1 терабайт дорівнює 1024 гігабайт). Однак якщо ви вибираєте жорсткий диск для звичайного домашнього комп’ютера, то не варто купувати моделі з ємністю більше 2 терабайт. Такі диски коштують значно дорожче і не відрізняються високою надійністю.

Якщо вам необхідно файлове сховище на 4 терабайта, то краще вибрати два жорсткі диски по 2 терабайти. Так ви заощадите гроші і знизите ризик втрати всіх даних відразу.

Якщо ви не знаєте, скільки місця вам потрібно беріть жорсткий диск ємністю від 1 до 2 терабайт, в залежності від бюджету, виділеного на покупку. Швидше за все, цього буде більш ніж достатньо.

Форм-фактор

Форм-фактор це розмір жорсткого диска. Існує два форм-фактор: 2.5 дюймів і 3.5 дюймів. 2.5 дюймові жорсткі диски більш компактні. Вони призначені для установки в ноутбуки. Не варто купувати 2.5 дюймові жорсткі диски для установки в звичайний комп’ютер. Для звичайних настільних комп’ютерів використовують 3.5 дюймові моделі. Вони більш швидкі, більш надійні і володіють більшою ємністю за аналогічною ціною.

Швидкість обертання шпинделя

Головний параметр, який впливає на швидкість роботи жорсткого диска. Зараз у продажі є диски із швидкістю обертання:

 • 5400 об/хв
 • 5900 об/хв
 • 7200 об/хв
 • 10000 об/хв

Якщо ви не знаєте, як вибрати жорсткий диск, то купуйте модель зі швидкістю 7200 об/хв. Це найбільш оптимальний варіант. Такі диски відмінно підійдуть для установки операційної системи, програм та ігор.

Жорсткі диски із швидкістю обертання шпинделя 10000 об/хв дуже швидкі. Але, вони коштують не малих грошей. І при цьому вони не відрізняються великою ємністю. Подібні диски використовуються для вирішення вузькоспеціалізованих завдань і рідко встановлюються домашні комп’ютери.

З іншого боку жорсткі диски зі швидкістю 5400 об/хв і 5900 об/хв коштують значно менше, ніж диски зі швидкістю 7200 об/хв. Але вони працюють досить повільно. Такі диски відмінно підійдуть для зберігання фільмів, музики та інших даних, які займають багато місця і не вимагають високої швидкості читання.

Об’єм буфера

Об’єм буфера також впливає на швидкість роботи жорсткого диска. При можливості вибирайте жорсткий диск з максимально великим об’ємом буфера.

Зараз у продажу можна знайди жорсткі диски з таким об’ємом буфера:

 • 8 мегабайт
 • 16 мегабайт
 • 32 мегабайт
 • 64 мегабайт
 • 128 мегабайт

Інтерфейс

Всі сучасні внутрішні жорсткі диски оснащуються інтерфейсом SATA. За цим якщо ви не знаєте, як вибрати жорсткий диск, можете не переживати з цього приводу. Тут просто не можна помилитися. Про те як встановити жорсткий диск ми розповідали в одній з попередніх статей.

Виробник

При однакових характеристиках жорсткі диски від різних виробників будуть показувати дуже близькі результати по швидкості роботи. У реальному використанні помітити різницю буде неможливо.

Що стосується надійності, то тут також мало що залежить від виробника. У більшості випадків стабільно жорсткі диски працюють багато років.

Зараз на ринку жорстких дисків представлені такі виробники:

 • Hitachi
 • Seagate
 • Toshiba
 • Western Digital

Виробників зовнішніх накопичувачів значно більше. Однак вони використовують диски від цих чотирьох виробників.