Як вибрати UPS

58

Що таке блок безперебійного живлення як вибрати UPS? На жаль, багато користувачів ПК задаються цими питаннями тоді, коли вже надто пізно.

Перебої з харчуванням можуть призводити до втрати інформації і псування комп’ютерної техніки, що в свою чергу призводить до зовсім не обов’язковою втрати грошей. Тому завчасна покупка так званого «безперебійники» це дуже мудре вкладення грошей.

Якщо вас цікавить, як вибрати UPS, то спочатку нам слід розібратися, що це таке і для чого використовується. Абревіатура UPS розшифровується як Uninterruptible Power Supply і відповідно перекладається як Джерело безперебійного живлення або ДБЖ. Тобто UPS це пристрій, яке забезпечує безперебійну подачу електроенергії для приладів, які потребують стабільного джерела живлення. Більш детально про те, як працює цей пристрій, ви можете прочитати в статті «Що таке UPS».

Для того щоб правильно вибрати UPS розглянемо головні характеристики сучасних джерел безперебійного живлення.

Типовий UPS для домашнього використання

Тип архітектури ДБЖ

Зараз на ринку існує три типи архітектури ДБЖ, це резервний ДБЖ, лінійно-інтерактивний ДБЖ, а також ДБЖ безперервної дії.

Найбільш поширеним типом є резервний UPS, також його називають Off-line ДБЖ, Standby UPS або Back UPS. Даний тип має найпростішу конструкцію і саму низьку ціну. Особливістю резервних UPS є те, що вони починають використовувати заряд батарей тільки тоді, коли в мережі спостерігається просідання або зникнення напруги. Якщо з напругою все в порядку, то резервний UPS просто передає його з входи на виходи, додатково пропускаючи через фільтр.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ або Line-Interactive UPS це джерела безперебійного живлення з більш складною конструкцією. Як правило, вони відносяться до середнього цінового діапазону. Пристрої даного типу можуть гнучко регулювати напругу з допомогою автотрансформатора (бустера).

Найбільш складними і дорогими джерелами безперебійного живлення є UPS безперервної дії або On-Line ДБЖ. Дані пристрої використовують акумулятори постійно. У цьому випадку акумулятори відіграють роль деякого буфера, який захищає техніку від перепадів напруги.

Потужність

Потужність є з головних характеристик для будь-якого джерела безперебійного живлення. Якщо ви хочете вибрати UPS, який зможе підтримувати вашу техніку у робочому стані, то вам необхідно дуже уважно підійти до цієї характеристики.

Отже, як вибрати UPS з достатньою потужністю? Для вказівки потужності UPS використовуються вольт-ампер або ВА (повна потужність). Для того щоб перевести звичну потужність у Ватах в вольт-ампер використовується коефіцієнт 0,7.

Потужність джерела безперебійного живлення (ВА) = Потужність підключається навантаження (Вт) / 0,7.

Час роботи від батареї

Більшість ДБЖ забезпечують від 3 до 10 хвилин роботи від батареї. Якщо навантаження менше максимальної, те, як правило, час роботи UPS збільшується.

Кількість розеток

Більшість сучасних ДБЖ оснащуються трьома і більше розетками. Не варто підключати до розетки всі можливі пристрої. Це значно зменшить час роботи в разі відключення електроживлення. Зокрема це стосується лазерних принтерів та ксероксів. Вони можуть створювати занадто велике навантаження для UPS.