Як вибрати SSD

48

Зацікавившись твердотільними накопичувачами, багато користувачів запитують, як вибрати SSD. Дійсно, зараз на ринку досить велика кількість SSD дисків від десятка різних виробників, тому вибрати SSD диск не так просто, як може здатися на перший погляд. В даному матеріалі ми розглянемо основні характеристики сучасних твердотільних накопичувачів і розповімо про те, як вибрати SSD диск і не помилитися.

Твердотільний накопичувач або SSD диск це накопичувач, в якому для зберігання даних використовуються диски з магнітним покриттям. Замість цього вся інформація зберігається в спеціальних чіпах. Такий підхід до зберігання інформації має ряд переваг, головне з яких це швидкість роботи. SSD диски працюють значно швидше класичний жорстких дисків на магнітних пластинах. З іншого боку SSD диски мають і недоліки. Наприклад, висока ціна, невеликий обсяг та обмежена кількість циклів перезапису.

Вибираємо диск SSD

Отже, як вибрати SSD диск? Для того щоб не помилитися при купівлі SSD диска необхідно розібратися з основними характеристиками сучасних твердотільних накопичувачів.

Обсяг і ціна

Вибираючи SSD диск, більшість покупців, у першу чергу, звертають свою увагу на об’єм накопичувача та його ціну. Багато хто навіть відмовляються від покупки з-за того, що не можуть дозволити собі диск на кілька сотень гігабайт.

Насправді не варто зациклюватися на обсязі диска. Адже ви не плануєте зберігати на ньому свою колекцію музики або відео. Для того щоб визначити який обсяг диска вам дійсно потрібен відкрийте системний диск і подивіться зайнятий обсяг. Швидше за все, ваші файли не займають більше 120 гігабайт.

Саме на це число і варто орієнтуватися при виборі SSD диска. На даний момент SSD диски з об’ємом 120 гігабайт коштують від 100 до 200 доларів.

Intel SSD 520 Series: популярна модель твердотільного накопичувача від Intel

Швидкість роботи

Швидкість роботи є одним з головних параметрів для будь-якого SSD диска. Тут варто звертати увагу в першу чергу на швидкість читання. Адже саме від швидкості читання залежить, наскільки швидко буде запускатися операційна система і інші програми.

Виробник

На даний момент на ринку більше десятка виробників твердотільних накопичувачів. Однак лише кілька з них використовують пам’ять власного виробництва, інші ж просто купують уже готову пам’ять.

Зараз тільки Samsung, Intel і Crucial (підрозділ Micron) випускають SSD диски під власним брендом з використанням власних чіпів пам’яті. Тому при виборі SSD диска є сенс вибирати продукти саме цих компаній.

Тип пам’яті

В SSD-дисках використовується NAND пам’ять. Даний тип пам’яті має три підтипи:

  • SLC (Single Level Cell) – в одній комірці пам’яті зберігається тільки один біт інформації, найстаріший тип пам’яті NAND, практично не зустрічається у продажу;
  • MLC (Multi Level Cell) – в одній комірці пам’яті зберігається два біта інформації, найпоширеніший на даний момент тип NAND пам’яті;
  • TLC (Three Level Cell) – в одній комірці пам’яті зберігається три біта інформації, самий новий тип NAND пам’яті;

За рахунок того, що в SLC пам’ять записується тільки один біт інформації, накопичувачі на її основі відрізняються високою швидкістю роботи і високою надійністю. Так, SLC пам’ять може витримати 100 000 циклів перезапису, в той час як пам’ять MLC – 10 000 циклів, а TLC – 5 000 циклів.

Однак SSD накопичувачі на базі SLC мають високу вартість та невелику ємність. Тому в продажі можна знайти SSD диски тільки з MLC або TLC пам’яттю. При цьому накопичувачів на базі TLC пам’яті поки дуже небагато, вони тільки починають з’являтися на ринку.

Виходячи з того, що MLC є більш надійним і перевіреним варіантом, є сенс віддати перевагу саме цьому типу пам’яті.