Як вибрати роутер

40

Зараз все частіше виникає необхідність встановлення домашнього роутера. Будинки з’являються такі пристрої як ноутбуки, нетбуки, смартфони і для того, щоб повноцінно працювати з цими пристроями необхідно підключити до інтернету. А для цього вам знадобиться роутер. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як вибрати роутер.

Роутер або Маршрутизатор-це пристрій, який дозволяє організувати домашню локальну мережу з доступом до Інтернету.

Якщо у вас є роутер, ви можете підключити до інтернету практично не обмежена кількість різних пристроїв, використовуючи тільки одне підключення до інтернет провайдера.

Як вибрати роутер для будинку

При виборі роутера слід звертати увагу в першу чергу на його технічні характеристики і ціну. Розглянемо по порядку всі основні характеристики сучасних роутерів.

Тип вхідного підключення або WAN порт

Дуже важливо щоб роутер, який ви збираєтеся купити, підтримував вашу технологію підключення до інтернету. Сучасні роутери підтримують три типи підключення:

  • ADSL – підключення до інтернету через телефонну лінію;
  • Ethernet – підключення за допомогою звичайної локальної мережі;
  • 3G – підключення за допомогою 3G.

Підтримка Wi-Fi

Купуючи роутер краще вибрати пристрій з підтримкою бездротової мережі Wi-Fi. Це дозволить підключати ноутбуки і смартфони з допомогою бездротового Wi-Fi з’єднання. При цьому потрібно звернути увагу на версію стандарту Wi-Fi, яку підтримує вибраний роутер. Зараз на ринку існує роутери з підтримкою:

  • IEEE 802.11 b;
  • IEEE 802.11 g;
  • IEEE 802.11 n;
  • IEEE 802.11 ac.

На даний момент найпопулярнішою версією є 802.11 n. Дана версія забезпечує швидкість передачі даних до 300 мбіт/с.

Кількість LAN портів

Кількість LAN-портів це кількість пристроїв, які ви зможете підключитися до роутера за допомогою мережевого кабелю. Як правило, для домашнього використання обирають роутери з чотирма портами. Пристрої з великою кількістю портів є професійними рішеннями і коштують занадто багато.

Ціна

Роутер це вузькоспеціалізований комп’ютер. Це далеко не просте пристрій на зразок клавіатури або мишки. Тому не варто занадто сильно економити при покупці роутера. Зараз у продажу можна знайти роутери за ціною від 10 доларів. Природно такі роутери дуже низької якості.

Якщо ви не знаєте, як вибрати роутер, орієнтуйтеся в першу чергу на ціну. Нормальні роутери коштують від 50 доларів. Але навіть такі роутери мають серйозні недоліки. Якщо ви хочете вибрати роутер, який буде стабільно служити вам багато років варто вибирати пристрій за ціною від 100 доларів.

Виробник

Виробник роутера також не маловажний фактор. Хорошою репутацією користуються пристрої під такими брендами як Asus, Cisco, Linksys, Netgear і TP-LINK.