Як вибрати оперативну память

74

Як вибрати оперативну пам’ять? Це питання часто задають користувачі, які вирішили провести апгрейд свого комп’ютера. У даній статті ми розглянемо процес вибору оперативної пам’яті для настільних комп’ютерів і ноутбуків.

Як вибрати оперативну пам’ять для настільного комп’ютера

Спочатку потрібно дізнатися, яка саме модель материнської плати встановлена на вашому комп’ютері. Це можна зробити за допомогою програм призначених для діагностики комп’ютера. Для прикладу ми використовуємо програму HWmonitor.

Как выбрать оперативную память: программа HWmonitor

Як вибрати оперативну пам’ять: програма HWmonitor

Запускаємо програму і у верхній частині екрана бачимо назву материнської плати, яка використана в даному комп’ютері. В даному випадку це MSI H61M-P21.

Тепер, коли у нас вже є точна назва материнської плати, ми можемо дізнатися її технічні характеристики. Знаходимо модель материнської плати на офіційному сайті виробника і дивимося характеристики.

Нас цікавить стандарт оперативної пам’яті, який можна використовувати разом з даної платою, а також максимальний об’єм пам’яті, який можна встановити.

Как выбрать оперативную память: характеристики памяти

Як вибрати оперативну пам’ять: характеристики пам’яті

Як видно, тому скріншоту, нам потрібна оперативна пам’ять типу DDR3 з тактовою частотою 1066 або 1333. Природно краще вибирати оперативну пам’ять з максимальною частотою, яку підтримує ваша материнська плата. Це дозволить отримати максимум продуктивності.

Кількість слотів під оперативну пам’ять – 2, а максимальний об’єм оперативної пам’яті становить 16 Гб. Тому для даної материнської плати нам необхідно два модулі пам’яті по 2, 4 або 8 Гб кожна. Чим більше, тим краще. Оперативна пам’ять коштує небагато, тому економити на ній немає сенсу.

Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука

Вибір оперативної пам’яті для ноутбука нічим не відрізняється від вибору пам’яті для настільного комп’ютера. Вам потрібно дізнатися який стандарт пам’яті підтримує ваш ноутбук, а також, яку максимальну кількість пам’яті можна в нього встановити. Отримати ці технічні дані можна на сайті виробника.

Как выбрать оперативную память: DIMM и SO-DIMM

Як вибрати оперативну пам’ять: DIMM і SO-DIMM

Єдиною особливістю є форм-фактор модулів пам’яті для ноутбуків. Даний форм фактор називається SO-DIMM (модулі пам’яті для звичайних настільних комп’ютерів називаються DIMM). Він відрізняється розміром тому його важко сплутати з звичайними модулями пам’яті.

Інше

При виборі оперативної пам’яті не варто ганятися за занадто дорогими брендовими модулями пам’яті. Як правило, оперативна пам’ять відрізняється досить високій надійності і рідко виходить з ладу. Тому ідеальним вибором для домашнього комп’ютера стануть модулі пам’яті з нижнього або середнього цінового діапазону.

Найбільш популярними модулями оперативної пам’яті на даний момент є DDR3 1333 МГц об’ємом 4 Гб. Ціни на такі модулі складають від 20 до 50 доларів. Є і більш дорогі модулі, але вони використовуються тільки оверклокерами.