Як вибрати недорогий планшет

56

Планшетні комп’ютери стають все популярнішими. Все більше користувачів віддають перевагу купити саме планшет, замість нетбука або дешевого ноутбука. Адже з допомогою планшета можна робити майже все те ж саме, але при цьому він більш компактний і менше важить.

Але, планшети це все ще досить дорогі пристрої. Більшість моделей від відомих виробників коштують понад 16 тисяч рублів. Тому багато користувачів задаються питанням, як вибрати недорогий планшет. Зараз ми спробуємо проаналізувати ситуацію з недорогими планшетами і розібратися з тим, які планшети краще всього купувати в даному ціновому діапазоні.

Діагональ екрану

Ціна планшета багато в чому залежить від діагоналі пристрою. Тому в першу чергу необхідно визначитися екран, якого розміру вам потрібен. Якщо вам підійде планшет з невеликою діагоналлю (7 – 8 дюймів), то ви зможете придбати цілком гідне пристрій за адекватною ціною. Наприклад:

 • Asus Nexus 7;
 • Samsung GALAXY Tab 2 7.0;
 • Asus MeMO Pad ME172V;
 • і деякі інші;

Ці 7-ми дюймові планшетні комп’ютери стоять до 10 тисяч рублів. Дані моделі оснащуються досить якісними екранами і продуктивними процесорами. Але, найголовніше це планшети від відомих виробників. Це дозволяє сподіватися на те, що дані пристрої будуть працювати надійно, без зайвих глюків і будуть отримувати оновлення програмного забезпечення.

Якщо ж вам потрібен великий екран (9.7 – 10.1 дюймів), то знайти недорогий планшет від відомо виробника буде складно. У цьому випадку потрібно звернути свою увагу на планшети від китайських виробників.

Дозвіл

Після того як ви визначилися з діагоналлю екрана, потрібно звернути увагу на дозвіл. Чим вище дозвіл екрана, тим краще.

На екрані з високою роздільною здатністю зручно проглядати веб-сторінки і читати тексти. Але, оскільки ми вибираємо недорогий планшет, то тут є кілька особливостей.

 • Екран з високою роздільною здатністю набагато швидше витрачає заряд акумулятора. Це особливо актуально для недорогих планшетів, які оснащуються досить слабкими акумуляторами;
 • Екран з високим дозволом вимагає продуктивного процесора. Оскільки недорогі планшети оснащуються досить середніми процесорами, то найчастіше це призводить до повільної роботи інтерфейсу, програм та ігор;

Найбільш оптимальним дозволом для недорого планшета можна вважати:

 • 1024?600 для пристроїв з 7-дюймовим екраном;
 • 1024?768 для пристроїв з 8-дюймовим екраном;
 • 1280?800 для пристроїв з 10-дюймовим екраном;

Вибирати недорогі планшети з діагоналлю 9.7-дюймів і роздільною здатністю 2048?1536 потрібно дуже обережно і виважено. Оскільки більшість таких пристроїв працюють дуже повільно і не дуже стабільно.

Продуктивність

Для того щоб вибрати недорогий планшет, характеристик екрану недостатньо. Також потрібно звертати увагу на продуктивність пристрою. Зараз ми розглянемо основні характеристики, які впливають на продуктивність планшета.

 • Кількість ядер. Краще всього вибирати двох або чотирьох ядерний процесор.
 • Тактова частота процесора. Тактова частота повинна становити 1 ГГц або вище;
 • Об’єм оперативної пам’яті. Мінімальний обсяг оперативної пам’яті для комфортної роботи 1 Гб;
 • Графічний прискорювач. Графічний прискорювач впливає на продуктивність в іграх. Оптимальними графічними прискорювачами можна вважати: GeForce (процесори NVIDIA Tegra 2 і вище), Mali-400 (і вище), PowerVR SGX540 (і вище), Adreno 220 (і вище).

Операційна система

Всі недорогі планшети оснащуються операційною системою Android. При виборі конкретної моделі потрібно звертати увагу на версію Android. Мінімальної версією на даний момент можна вважати Android 4.0. При можливості краще вибирати Android 4.1.

Планшети, що працюють під управлінням Android 3.0, а також інших більш старих версій – краще не купувати. Інакше у вас будуть проблеми з запуском програмного забезпечення.

Виробник

Якщо ви не знаєте, як вибрати недорогий планшет, то вам краще віддати перевагу пристрою від відомого виробника. Такі пристрої коштують трохи дорожче, ніж їх аналоги від менш популярних брендів, але за ці гроші ви отримуєте більшу надійність, більш якісний софт, а також оновлення прошивки.

До першого ешелону виробників планшетів відносяться такі компанії як: Samsung, ASUS, Acer і Sony. Крім них досить якісні і недорогі планшети випускають такі компанії як: Viewsonic, Lenovo, Toshiba, Fujitsu, Huawei, Motorola і Hyundai.