Як вибрати мишку

74

Мишка (або мишу, комп’ютерна миша, маніпулятор) один з основних способів взаємодії з комп’ютером. Тому вибір правильної мишки завдання далеко не проста. У даній статті ми розповімо, як вибрати мишку для вашого комп’ютера.

Спосіб підключення

Дротове підключення за допомогою USB або PS/2. Більшість сучасних мишок використовують саме USB порт для підключення до комп’ютера. В цілому таке рішення повністю виправдано. USB порти є практично на будь-якому комп’ютері. У той час як PS/2 зараз навіть на настільному комп’ютері можна зустріти все рідше. Тому якщо ви не знаєте, як вибрати мишку, варто купувати саме USB маніпулятор.

Как выбрать мышку

PS/2 і USB

Бездротове підключення за допомогою радіо або модуля Bluetooth. Бездротове підключення мишки має як переваги, так і недоліки. Серед переваг можна відзначити відсутність проводів і легкість підключення до портативних комп’ютерів. А недоліками бездротових мишок можна вважати: необхідність заміни або підзарядки батарейок, затримка, ймовірність втратити руку і радіо модуль, який займає один порт USB. В цілому безпровідна мишка це рішення для мобільних ПК. У разі використання такої мишки із звичайним настільним комп’ютером недоліки переважують переваги.

Ергономіка

Якщо ви багато працюєте за комп’ютером чи любите грати в комп’ютерні ігри, то при виборі мишки варто звертати увагу на її ергономіку. Якщо ви правша, то варто вибирати мишку з ергономічною формою для правої руки. Симетричні мишки не так зручні.

Наявність додаткових кнопок

Практика показує, що двох звичних клавіш і коліщатка цілком достатньо для роботи і ігор. Наявність додаткових кнопок може тільки відволікати увагу. Виняток просунуті ігрові мишки. Але і тут занадто багато клавіш, як правило, не потрібно. Одна-дві кнопки для перемикання чутливості сенсора мишки буде цілком достатньо.

Чутливість

Для роботи немає ніякої різниці, який чутливістю володіє ваша мишка. Швидкість пересування курсору завжди можна збільшити за допомогою налаштувань операційної системи. Але, якщо ви вибираєте просунуту мишку для ігор, то варто звернути увагу на мишки з великою чутливістю і можливістю її швидкого перемикання.

Тип сенсора

Сучасні комп’ютерні мишки бувають лазерними і оптичними. Їх легко розрізнити, оптичні мишки використовують видимий промінь світла червоного кольору, тоді як лазерні не світяться. Великої різниці між ними немає. Але лазерні мишки мають ряд переваг: вони не світяться, вони більш економічні і витрачають менше енергії (актуально для бездротових мишок) і вони менш вибагливі до робочої поверхні.