Як вибрати монітор для ігор

28

Для будь-якого любителя комп’ютерних ігор монітор така ж важлива частина комп’ютера, як і відеокарта. Адже без хорошого монітора не вийде показувати хороші результати в іграх і отримувати задоволення. Тому коли приходить час оновлювати від процесу гри монітор, геймери зазвичай серйозно замислюються над тим, як вибрати монітор для ігор.

У даній статті ми зібрали ряд параметрів, на які варто звернути найбільше уваги, якщо ви хочете вибрати монітор максимально підходить для ігор.

Час відгуку матриці

Якщо ви вибираєте монітор для ігор, то перше, що потрібно зробити, це відсіяти монітори з великим часом відгуку. Матриці з великим часом відгуку повільно оновлюють картинку на екрані. Тому в динамічних сценах такі монітори змазують зображення. З таким монітором можна грати хіба що в якісь повільні аркадні ігри чи не занадто серйозні стратегії.

Для ігор підходять монітори з часом відгуку матриці 1-2 мс. Якщо вас не влаштовує якість передачі кольору на моніторі з часом відгуку 2 мс, то можна піти на компроміс і взяти монітор з часом відгуку 4-5 мс.

Частота оновлення екрану

На цьому етапі вибору монітора для ігор треба визначитися з частотою оновлення екрану. Більшість звичайних моніторів мають частоту оновлення екрану 60-75 Гц. Але, є моделі моніторів з частотою 120 і 144 Гц.

З-за високої частоти оновлення екрану зображення на таких моніторах виглядає більш плавним і реалістичним. Це особливо актуально для шутерів і екшен ігор, де дуже багато динамічних сцен

Але, монітори з великою частотою оновлення екрану стоять поки що досить дорого. На момент написання даної статті такі монітори коштують від 20 тисяч рублів. Тому вибір частоти оновлення екрану буде на пряму залежати від вашого бюджету. Якщо є можливість, то купуйте монітор з великою частотою оновлення екрану, якщо немає, то нічого страшного.

Співвідношення сторін екрану

Зараз найбільш популярними співвідношеннями сторін є 16:9, 16:10 і 21:9.Вибирати тут потрібно на власний смак. Якщо не знаєте, що вибрати, то беріть 16 на 9. Дане співвідношення сторін вже стало класичним.

Окремо потрібно сказати про співвідношення сторін 21 9. Перед тим як купувати такий монітор обов’язково сходіть в магазин і подивіться, чи підійде такий монітор для ігор. Даний монітор дуже широкий, тому він може виявитися незручним для деяких типів ігор.

Дозвіл

При виборі монітора для ігор слід звернути увагу і на його вирішення. У більшості випадків, чим вище роздільна здатність монітора, тим краще. Адже більшу роздільну здатність означає більш чітку і детальну картинку. Але, при виборі монітора потрібно пам’ятати про продуктивності вашого комп’ютера.

Задайте собі питання, чи зможе ваш комп’ютер видати хороший FPS при такому дозволі екрану. Якщо так, то можете сміливо вибирати монітор з високою роздільною здатністю (2560?1440, 3440?1440 тощо). Якщо ж у вас комп’ютер середнього рівня, то краще оновитися на класичному якості FullHD.

Діагональ екрану

У більшості випадків, чим більше діагональ, тим краще. Але тут також, як і з співвідношенням сторін все дуже індивідуально. Тому перед покупкою краще сходити в магазин і подивитися, яка діагональ буде зручна для конкретно ваших завдань.