Як вибрати материнську плату

46

При купівлі або складанні комп’ютера часто постає проблема, як вибрати материнську плату. Як ми вже говорили в попередній статті, материнська плата це основний компонент сучасного комп’ютера. Тому до її вибору треба поставитися максимально уважно.

Як правильно вибрати материнську плату? У даній статті ми розглянемо основні параметри, на які слід звернути увагу.

Підтримувані процесори. Починати вибір материнської плати потрібно з підтримуваних процесорів. Ваша материнська плата повинна підтримувати потрібний вам процесор.

Кількість USB портів. На кількість USB портів мало хто звертає увагу, але цей параметр є одним з найважливіших. Для комфортної роботи з комп’ютером материнська плата повинна мати, як мінімум, 6 USB портів на задній панелі. USB порт використовується для підключення всієї периферійної техніки до комп’ютера. Мишка, клавіатура, принтер, сканер і 4 порти вже закінчилися. Якщо ви захочете підключити ще зовнішній жорсткий диск, фотоапарат або USB модем у вас виникнуть проблеми. Тому USB портів повинно не менше 6 штук.

Підтримка стандарту USB 3.0. Зараз стандарт USB 3.0 набирає все більшу популярність. В найближчому майбутньому всі зовнішні пристрої будуть його підтримувати. Тому якщо ви не хочете, щоб ваш комп’ютер вже через рік виявився застарілим. Краще вибирати материнську плату з підтримкою USB 3.0.

Підтримка стандарту SATA 3 і кількість портів SATA. Підтримка SATA 3 не так критична як USB 3.0. Можливостей SATA 2 для підключення жорстких дисків вистачить ще надовго. Але, якщо є можливість краще вибирати материнську плату з SATA 3 на борту. Кількість портів SATA не є критичним параметром. Як правило, всі материнські плати оснащуються, як мінімум, чотирма портами SATA, чого цілком достатньо для домашнього використання.

Наявність eSATA порти на задній панелі. eSATA дозволяє підключати зовнішні жорсткі диски. При такому підключенні ви зможете отримати максимальну швидкість передачі даних.

Слоти для плат розширення. Досить важливий параметр при виборі материнської плати. Якщо ви плануєте установку більш ніж однієї відеокарти, материнська плата повинна оснащуватися декількома повноцінними слотами PCI Express і підтримувати відповідні режими роботи (SLI, Crossfire). Звичайні слоти PCI, а також PCI Express x1 теж будуть корисні. Їх використовують для установки різних додаткових плат.

Підтримка RAID. Якщо ви плануєте використовувати RAID масиви, перед вибором материнської плати слід уточнити підтримку RAID.