Як вибрати карту памяті SD

41

Цифрові фотоапарати надають велику кількість переваг у порівнянні зі своїми плівковими аналогами. Одним з таких переваг є кількість знімків, які можна зробити без заміни носія. З цифровим фотоапаратом можна не обмежувати себе і фотографувати скільки завгодно.

Але, для того щоб фотографувати не піклуючись ні про що, необхідно правильно вибрати карту пам’яті для вашого фотоапарата. Зараз більшість популярних моделей фотоапаратів використовують карти пам’яті Secure Digital або просто SD. У даному матеріалі ми розповімо про те, як вибрати SD карту пам’яті.

Форм-фактори карт пам’яті SD

Карти пам’яті SD можуть мати три різних розміру, які позначаються наступним чином:

 • MicroSD – Карти призначені для використання в телефонах, смартфонах, планшетах, а також інших компактних пристроях.
 • MiniSD – це карти з трохи більшими розмірами, ніж карти MicroSD. Вони використовуються в mp3-плеєрах та іншої портативної техніки. На даний момент популярність даного типу карток вкрай мала. В більшості випадків використовуються карти MicroSD або повноцінні SD карти.
 • SD – це карти найбільшого розміру. Вони використовуються у фотоапаратах, відеокамерах, відеореєстраторах та іншої відносно великій портативної техніки. Багато сучасні комп’ютери і ноутбуки оснащуються кардридерами, здатними читати карти пам’яті SD.

Форм-фактори SD карт

Всі три форм-фактора карт пам’яті SD є повністю сумісними. Існують перехідники, які дозволяють використовувати MicroSD карти в пристроях, призначених для роботи з великими SD картами.

Как выбрать SD карту памяти: переходник

Перехідник MicroSD на SD

Але, не варто купувати MicroSD карту і використовувати її через перехідник, якщо ваш пристрій (фотоапарат, відеокамера) підтримує великі SD карти. Як правило, MicroSD карти працюють значно повільніше повноцінних SD карт. А ті MicroSD карти, які дійсно працюють швидко, коштують значно дорожче повноцінних SD карт.

Покоління карт пам’яті SD

Існує чотири покоління карт пам’яті SD:

 • SD 1.0 — від 8 МБ до 2 ГБ
 • SD 1.1 — до 4 ГБ
 • SDHC до 32 ГБ
 • SDXC — до 2 ТБ

Вони відрізняються обсягом, але при цьому зберігають зворотну сумісність. Це означає, що карту SD 1.0 можна встановити в кардрідер SDXC, але не навпаки.

Как выбрать SD карту памяти: SDXC

Картка пам’яті SDXC

Більшість сучасних пристроїв підтримують карти пам’яті SDHC. Більшість що продаються SD карт також належать до покоління SDHC. Тому, швидше за все, вам доведеться мати справу саме з цим типом карт пам’яті. Але, останнім часом почали з’являтися перші пристрої з підтримкою SDXC. В майбутньому, карти пам’яті SDXC повністю витіснять карти SDHC.

Швидкість роботи карт пам’яті SD

Швидкість карт пам’яті типу SD позначають у вигляді множника або у вигляді класу.

На карті пам’яті множник може бути вказаний як 13x, 26x, 32x, 40x і т. д. Множник 1x дорівнює 150 КБ/с. найпростіші карти пам’яті мають швидкість 6x або 900 КБ/с, найбільш просунуті карти позначаються як 633x і мають швидкість до 95000 КБ/с.

Другим способом позначення швидкості карт пам’яті SD є класи:

 • SD Class 2 — швидкість запису не менше 2 МБ/с, що відповідає множнику 13x;
 • SD Class 4 — (швидкість запису не менше 4 МБ/с, що відповідає множнику 26x;
 • SD Class 6 — (швидкість запису не менше 6 МБ/с, що відповідає множнику 40x;
 • SD Class 10 — (швидкість запису не менше 10 МБ/с, що відповідає множнику 66x;
 • SD Class 16 — (швидкість запису не менше 16 МБ/с, що відповідає множнику 106x;
Как выбрать SD карту памяти: Class 16

Карта пам’яті SD Class 16

Швидкість роботи карти пам’яті впливає на швидкість запису відзнятих матеріалів, а також на швидкість копіювання файлів з карти пам’яті на комп’ютер.

Наприклад, для запису потоку відео з роздільною здатністю Full HD необхідна швидкість запису 3 Мб/сек, що відповідає карті пам’яті Class 4. При використанні більш повільної карти у вас будуть виникати проблеми при зйомці. Однак у деяких випадках швидкість потоку відео може досягати 6 Мбайт/с. Тому краще купувати карти пам’яті, починаючи від Class 6 і вище.

Крім цього є специфікація UHS, яка також регламентує швидкість роботи карт пам’яті. Стандарт UHS-I вимагає швидкість обміну даними не нижче 50 МБ/с (до 104 МБ/c), стандарт UHS-II – не нижче 156МБ/з (до 312МБ/c).