Як вибрати флешку

47

Флешка (або флеш-накопичувач) давно стала найпопулярнішим способом перенесення інформації з одного комп’ютера на інший. У порівнянні з конкурентами, наприклад оптичними дисками, флеш-накопичувачі мають ряд незаперечних переваг, завдяки яким флешки і завоювали таку популярність. Якщо правильно підійти до вибору флешки, то вона прослужить вам не один рік. У даній статті ми розглянемо основні характеристики і процес вибору флеш-накопичувача.

Об’єм пам’яті

Перше на що звертають увагу користувачі при виборі флешки це її обсяг. Чим більше об’єм, тим зручніше користуватися флеш-накопичувачем. На даний момент найбільш актуальними за співвідношенням ціна/обсяг є флешки з об’ємом 16 і 32 Гб. Вибираючи флешку з таким об’ємом, ви отримаєте максимум вільного місця за цілком адекватною ціною. Якщо вам потрібен більший обсяг, і ви готові за нього переплатити, у продажу вже можна знайти накопичувачі з об’ємом аж до 256 Гб.

Швидкість роботи

Швидкість роботи це параметр, який часто залишається без уваги при виборі флешки. Багато хто просто вибирають найдешевшу флешку з максимальним об’ємом вільного місця. Такий підхід в корені не вірна. Якщо флешка працює надто повільно, ви не зможете використовувати весь її обсяг. На повільну флешку 32 гігабайти даних можуть записуватися годинами.

Отже, як вибрати флешку з високою швидкістю роботи? На жаль, тут все не так просто. По-перше, потрібно звертати увагу на інформацію про швидкості, яка вказані на упаковці флеш-накопичувача. Але, як правило, виробники сильно перебільшують ці дані. Тому тут потрібно орієнтуватися ще і на ціну. Ціна має пряме відношення до швидкості роботи флешки. Дешеві пристрої створюються з використанням дешевих і відповідно повільних чіпів.

Корпус флешки

Можна подумати, що зовнішній вигляд флешки це справа смаку. Але це не зовсім так. Перше на що потрібно звернути увагу при виборі флешки це її розміри. Накопичувач з надто великим корпусом буде неможливо посадити поруч з іншим накопичувачем. Між двома USB портами дуже мало місця, це потрібно враховувати.

Дуже компактні флешки, більше схожі на затичку для USB, також краще не купувати. У більшості випадків ці накопичувачі працюю вкрай повільно, і швидко виходять з ладу. Ще один типовий ознака низької якості і повільної роботи це яскравий дизайн. Дорогі, якісні та швидкі флешки, як правило, мають строгий і універсальний дизайн.

Також потрібно звернути увагу на особливості конструкції накопичувача. Багато накопичувачі виконані в корпусі з рухомими частинами. Такий корпус довго не витримує активного використання і швидко ламається.

Інтерфейс

Зараз на ринку можна знайти флешки з підтримкою USB 2.0 і USB 3.0. Для звичайного флеш-накопичувача інтерфейс не робить серйозного впливу на швидкість роботи і є просто маркетингової фішкою. Тому тут різниці між USB 2.0 і USB 3.0 практично немає. Якщо ж ви вибираєте дорогу флешку з високою швидкістю роботи, то в цьому випадку краще віддати перевагу USB 3.0.

Проблем з сумісністю також немає. Флешку з USB 3.0 можна без проблем підключати до старих комп’ютерів, які не оснащені новою версією інтерфейсу USB.