Як вибрати електронну книгу

60

Зараз все більшу популярність набувають так звані електронні книги або «читалки». Електронні книги це невеликий компактний пристрій розміром із блокнот і якісним екраном. Зараз ми спробуємо розібратися, чому ці пристрої краще традиційних паперових книг, а також як вибрати електронну книгу.

Електронна книга це пристрій для читання книг, що випускаються в цифровому форматі. По суті, електронна книга це вузькоспеціалізований планшетний комп’ютер. Завдяки своїй вузькій спеціалізації ці пристрої коштують значно дешевше звичайних планшетних комп’ютерів.

Однією з особливостей електронних книг є екран, який виконаний за технологією E-ink (електронні чорнила). E-ink екран відмінно підходить для читання текстів. Він дозволяє сформувати більш чітку і контрастну картинку, при цьому на відміну від звичайних екранів він витрачає значно менше енергії.

Переваги і недоліки, про які потрібно знати при виборі електронної книги

Тим, хто не знає, як вибрати електронну книгу варто спочатку розібратися з її перевагами і недоліками, у порівнянні з традиційними книгами.

Переваги електронних книг:

  • Невеликий розмір. У пам’яті електронної книги можна зберігати велику кількість цифрових книг. Це дозволяє завжди мати під рукою потрібні книги.
  • Можливість налаштовувати книгу під свої потреби. Користувач електронної книги завжди може змінити шрифт або його розмір, переключиться в горизонтальний режим перегляду і т. д.
  • Робота з цифровою книгою має ряд переваг. Користувачеві доступний пошук по тексту, переходи за посиланнями, швидкий перехід до потрібної чолі.
  • Цифрові книги значно дешевше.

Недоліки електронних книг:

  • Ціна пристрою.
  • Якість зображення незрівнянно з паперовими книгами, надрукованими на високоякісному папері.
  • Електронні книги з TFT негативно впливають на зір.
  • Не доступність деяких книг у цифровому форматі.
  • Необхідність заряджати

Характеристики, на які потрібно звертати особливу увагу при виборі електронної книги

Для того щоб остаточно закрити питання про те, як вибрати електронну книгу, основні технічні характеристики цих пристроїв.

Как выбрать электронную книгу
Amazon Kindle Paperwhite: Остання модель читалки від компанії Amazon. Якісна картинка, з сніжно білим фоном і сенсорний екран.

Екран.

Найважливішою характеристикою будь-читалки є тип екрану. Зараз на ринку можна зустріти електронні книги з екранами трьох типів: E-ink, SiPix і TFT.

E-ink вже давно є стандартом для таких пристроїв. Цей екран забезпечує чітку і контрастну картинку. Зображення на такому екрані оновлюється тільки в момент перегортання сторінок. Завдяки цьому, картинка виглядає статичною і не стомлює очі.

SiPix це технологія дуже схожа на E-ink. Але має ряд недоліків. Зокрема білий фон на SiPix екрані не є таким же білим як на E-ink.

TFT екран це звичайний рідкокристалічний екран, який використовується в комп’ютерній техніці повсюдно. TFT має кілька переваг. TFT екран кольоровий, це дозволяє читати книги з кольоровими ілюстраціями або навіть проглядати веб-сторінки. Крім цього та TFT можна дивитися відео. Недоліком такого рішення є «мерехтіння екрану, що при тривалому читанні тексту буде стомлювати очі.

Розмір екрану

Ще одна дуже важлива характеристика. Розмір екранів у сучасних читалок лежить в діапазоні від 4 до 10 дюймів. Якщо ви купуєте пристрій для дому краще вибрати електронну книгу з великим екраном в 9-10 дюймів. Якщо ж ви плануєте читати в транспорті або регулярно носити читалку з собою краще зупинитися на моделях з діагоналлю до 8 дюймів.

Сенсорний екран

Останнім часом все більше електронних книг оснащуються сенсорним екраном. В цілому таке рішення значно зручніше, ніж класичні апаратні клавіші, але наявність сенсорного шару над екраном трохи погіршує якість картинки.

Підсвічування

Читалки з підсвічуванням дозволяють користуватися пристроєм при поганому освітленні або навіть у повній темряві.

Підтримувані формати

Цифрові книги поширюються в різних форматах. Перед покупкою варто переконатися, що ваша електронна книга буде підтримувати популярні формати. Багато пристроїв з низькою ціною підтримують тільки закриті формати цифрових книг.

Ціна

Порівняно з іншою комп’ютерною технікою електронні книги не коштують занадто дорого. Більшість пристроїв знаходяться в ціновому діапазоні від 100 до 300 доларів. Тому при виборі електронної книги не варто економити, краще купити пристрій подорожче. Зате воно буде служити вам довго і зашкодить вашому зору.