Як вставити рядок у таблицю в Word

124

Таблиці – один з найбільш популярних елементів текстових документів. Тому дуже важливо вміти їх редагувати. Зараз ми розповімо про те, як додати рядок в таблицю Word, а також як цю рядок потім видалити. Інструкція буде орієнтована в основному на Word 2007, 2010, 2013 і 2016, але і Word 2003, також буде згадуватися.

Для того, щоб додати рядок в таблицю в текстовому редакторі Word існує два способи. Перший спосіб полягає у використанні контекстного меню. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по порожньому простору в таблиці і вибрати пункт меню «Insert – Вставити рядок зверху» або «Вставити Вставити рядки знизу». Після цього в таблицю буде додано новий рядок. Вона розташується вище або нижче тієї рядки, за якою ви клікнули правою кнопкою мишки.

Другий спосіб полягає у використанні вкладці «Макет». Вам потрібно встановити курсор на будь-який рядок таблиці, перейти на вкладку «Макет» і натиснути на кнопку «Вставити зверху» або на кнопку «Вставити знизу». Після цього в таблицю буде додано новий рядок. Вона розташується вище або нижче, тієї рядки, в яку ви встановили курсор перед натисненням кнопок.

кнопки для добавления строк

Якщо вам регулярно потрібно додавати нові рядки в таблиці, то ви можете додати кнопки «Вставити зверху» і «Вставити знизу» на панель швидкого доступу. В цьому випадку ви зможете натискати на кнопки, не перемикаючись на вкладку «Макет», що економить трохи часу. Для того, щоб додати кнопку на панель швидкого доступу клікніть по ній правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Додати на панель швидкого доступу».

добавление кнопок на панель быстрого доступа

Після цього обрана вами з’явиться кнопка на панелі швидкого доступу (в самому верху вікна Word). Тепер натискати на цю кнопку можна буде з будь-якої вкладки.

кнопки на панели быстрого доступа

Потрібно відзначити, що в старих версіях Word процес додавання рядків у таблицю трохи відрізняється. Зокрема, у Word 2003 для додавання рядка потрібно використовувати меню «Таблиця – Вставити Рядки вище (або нижче)».

добавление строк в таблицу в Ворд 2003

Як видалити рядок в таблиці Word

Якщо ви неправильно додали рядок у таблицю і хочете її видалити, то це також можна зробити двома способами. Перший спосіб – клацнути правою кнопкою мишки по рядку, яку ви хочете видалити з таблиці і з контекстного меню вибрати пункт «Видалити комірки».

удаление строк через контекстное меню

Після цього з’явиться невелике вікно, в якому потрібно вибрати пункт «Видалити весь рядок» і натиснути на кнопку «Ok». Після цього рядок, по якій ви клікнули правою кнопкою мишки, буде видалена.

подтверждение удаления

Другий спосіб видалення рядків з таблиці у текстовому редакторі Word – це вкладка «Макет». Для цього встановіть курсор на ту рядок таблиці, яку ви хочете видалити, перейдіть на вкладку «Макет», натисніть на кнопку «Видалити» і виберіть пункт «Видалити строки».

удаление строк с помощью вкладки Макет

При необхідності кнопки для видалення рядків і осередків також можна додати на панель швидкого доступу, для того щоб використовувати з будь-якої вкладки.