Як встановити звукову карту

42

Звук, який видає інтегрована звукова карта, задовольняє далеко не всіх. Особливо багато незадоволених вбудованим звуком серед користувачів дешевих материнських плат. Тому багато користувачів вирішуються на встановлення дискретної звукової карти. У даній статті ми максимально детально розповімо про те, як встановити звукову карту в комп’ютер.

Для початку трохи теорії. Дискретні звукові карти бувають зовнішні і внутрішні. Зовнішні звукові карти виконані у вигляді окремого пристрою та підключаються до комп’ютера за допомогою інтерфейсу USB. Внутрішні звукові карти виконуються у вигляді окремої плати і встановлюються всередину корпусу. У даній статті мова піде про встановлення саме внутрішньої звукової карти.

Для підключення звукової карти до материнській платі використовується роз’єм PCI або PCI Express x1. Ви можете легко відрізнити звукову карту з PCI від звукової карти з PCI Express x1. Плати з PCI мають довгу контактну планку з безліччю контактів, тоді як PCI Express x1 планка набагато коротше.

Також відрізняються і роз’єми на материнській платі. Роз’єми PCI довші і розташовуються в самому низу материнської плати. Роз’єми PCI Express x1 більш роз’єми, які розташовуються між повноцінними роз’ємами PCI Express x16 або між PCI Express x16 і PCI.

разъемы PCI Express x16 и PCI на материнской плате

Перед тим як купувати звукову карту переконайтеся, що на вашій материнській платі є роз’єм PCI. Сучасні материнські плати далеко не завжди оснащуються даними роз’ємом. Якщо на вашій платі немає PCI, то вам потрібно вибирати звукову карту з PCI Express x1.

Отже, тепер, коли ми вивчили теоретичну частину, можна приступати до установки звукової карти. Перше, що необхідно зробити, це відключити всі кабелі від системного блоку і відкрити бічну кришку корпусу комп’ютера. Для того щоб встановити звукову карту нам потрібно відкрити тільки ліву бічну кришку.

Після того, як ви відкрили бічну кришку комп’ютера, огляньте материнську плату. Вам потрібно вибрати роз’єм PCI або PCI Express x1, залежно від того, яку звукову карту ви купили) який ви будете використовувати для встановлення звукової карти. Бажано вибирати той роз’єм, який знаходиться подалі від вже зайнятих роз’ємів. Наприклад, якщо у вас встановлена відеокарта, то намагайтеся вибрати роз’єм для звукової карти таким чином, щоб звукова карта не перекривала доступ повітря до вентилятора відеокарти.

Далі вам необхідно демонтувати металеву заглушку, яка знаходиться навпроти вибраного вами роз’єму.

фиксирующий заглушку винт

На якісних комп’ютерних корпусах ці заглушки фіксуються за допомогою гвинтів. На дешевих корпусах заглушку потрібно просто відламати.

Після цього потрібно акуратно встановити звукову карту в роз’єм. При установці не потрібно докладати багато зусиль, достатньо трохи натиснути на карту.

установка звуковой карты

При установці потрібно слідкувати, щоб задня панель звукової карти увійшла в щілину між материнською платою і корпусом комп’ютера. Після того як звукова карта встановлена її потрібно зафіксувати за допомогою гвинта.

закручиваем фиксирующий винт

Все на цьому процес встановлення звукової карти в комп’ютер закінчений. Можна закривати бічну кришку, підключати кабелі і включати комп’ютер.