Як встановити жорсткий диск

58

Після придбання комп’ютера, як правило, вільного місця на диску вистачає всім. Однак рано чи пізно місце кінчається і постає питання, як встановити жорсткий диск. Установка жорсткого диска це нескладний процес, з яким може впоратися будь-який бажаючий.

У цій статті я спробую максимально детально описати встановлення жорсткого диска з інтерфейсом SATA. Всі сучасні жорсткі диски оснащуються саме таким інтерфейсом підключення. Тому ми будемо розглядати саме підключення таких жорстких дисків.

Нагадаємо, перед тим, як виконувати будь-які дії з системним блоком необхідно повністю відключити його від електромережі.

Приступаємо до установки жорсткого диска

Перше, що необхідно зробити, це відкрити бічну кришку системного блоку. Для цього знадобиться відкрутити декілька гвинтів.

Тепер, коли системний блок відкритий, можна приступати до установки жорсткого диска. Акуратно встановіть ваш жорсткий диск в один з 2,5 дюймових відсіків. Вам може заважати відеокарта або інші комплектуючі підключення в роз’єм PCI. Тому необхідно бути дуже акуратним, щоб не подряпати плати гострим кутом жорсткого диска. Встановлювати диск необхідно залізною кришкою вгору (наклейками вгору). Після того як жорсткий диск вставлений зафіксуйте його за допомогою двох болтів.

Как установить жесткий диск

Відсік для установки жорсткого диска

Якщо диск вставлений і зафіксований можна приступати до підключення SATA кабелю і кабелю живлення.

Как установить жесткий диск

SATA-кабель і SATA роз’єми на материнській платі

Как установить жесткий диск

Кабель живлення SATA дисків

Оскільки роз’єм живлення SATA диска буде ближче до материнської плати і дотягнутися до нього буде важче починати підключення краще саме з нього. Після того як підключений кабель живлення від блоку живлення) можна підключати кабель від материнської плати (червоний довгастий кабель). Підключіть кабель до роз’єму на материнській платі і до жорсткого диска.

Как установить жесткий диск

Підключений диск SATA

Все, після того як жорсткий диск встановлено і підключено можна закривати кришку системного блоку і підключати живлення. Можливо після встановлення нового жорсткого диска доведеться вибрати в БІОС диск для завантаження операційної системи.

Після завантаження операційної системи можна виконати розбиття жорсткого диска або просто відформатувати диск якщо поділ на кілька логічних розділів не потрібно.