Як встановити відеокарту

125

Як встановити відеокарту? Таке запитання можна почути дуже часто. Більш того, часто ця проблема стає перешкодою для апгрейда комп’ютера. Ми вже не раз розповідали про те, як вибрати відеокарту. У цій же статті мова піде тільки про її встановлення. Тому, якщо вас цікавить, як встановити відеокарту читайте далі.

Трохи теорії

Всі сучасні відеокарти використовують для підключення до комп’ютера шину PCI Express. Тому ми будемо розглядати підключення саме такої відеокарти. На материнській платі може бути один або декілька роз’ємів PCI Express. Всі вони розміщуються внизу материнської плати і пофарбовані в яскравий колір. Якщо у вас на материнській платі кілька роз’ємів PCI Express то встановлювати відеокарту необхідно у верхній. Крім випадків, коли ви встановлюєте декілька відеокарт, але про це в окремій статті.

Установливаем відеокарту

Щоб отримати доступ до відеокарти відкрийте бічну кришку системного блоку. Для цього вам буде потрібно відкрутити пару болтів в задній частині системного блоку

Якщо ви виконуєте заміну (апгрейд) відеокарти спочатку вам необхідно відключити стару відеокарту.

Для того щоб вам було зручно працювати з комп’ютером покладіть системний блок набік.

Відкрутіть болт, який фіксує відеокарту в задній частині системного блоку.

Как установить видеокарту

Після цього можна відключити клямка, яка фіксує відеокарту на материнській платі і повільно витягувати відеокарту з роз’єму. Увага! На різних материнських платах використовуються засувки різних конструкцій. Тут краще не поспішати і уважно подивитися, як зафіксована відеокарта, і що необхідно зробити, щоб її звільнити.

Роз’єми PCI Express, зверніть увагу на засувки:

 Как установить видеокарту Как установить видеокарту

Після того як стара відеокарта відключена можна встановлювати нову. Після того як ви відключили стару відеокарту з установкою у вас не виникне проблем. Притуляємо відеокарту до гнізда і повільно і акуратно надавлюємо, не докладаючи великих зусиль. Як правило, відеокарта вставляється за один або два «клацання». Після установки відеокарта повинна стояти рівно.

Как установить видеокарту

При цьому необхідно звернути увагу на металеву панель збоку відеокарти. Вона повинна увійти в зазор між материнською платою і задньою стінкою системного блоку.

Потужні ігрові відеокарти вимагають додаткового живлення. Після установки відеокарти в роз’єм можна підключати кабелі від блоку живлення.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам розібратися, як встановити відеокарту і апгрейд комп’ютера пройде без проблем.