Як встановити SSD диск

44

Після покупки SSD накопичувача у користувачів виникає цілком передбачуваний питання, як встановити SSD диск. Встановлення SSD диска в настільний комп’ютер нічим не відрізняється від установки звичайного жорсткого диска. Тому якщо ви вже встановлювали жорсткий диск, то у вас не повинно виникнути труднощів з установкою SSD.

Але, ви можете встановити SSD диск, навіть якщо у вас немає досвіду. Це дуже проста процедура і її може виконати будь-який бажаючий. В даному матеріалі ми розглянемо поетапно весь процес установки.

Приступаємо до установки SSD диска

Крок № 1. Відключаємо живлення від системного блоку.

Перед тим як щось робити з системним блоком необхідно обов’язково його знеструмити. Особливо якщо у вас трохи досвіду з обслуговування комп’ютера.

Крок № 2. Відкриваємо бічну кришку системного блоку.

Після того як живлення вимкнено можна приступати до роботи з системним блоком. Для того щоб було зручніше працювати покладіть системний блок «на бік». Після чого можна зняти бічну кришку. У деяких випадках для встановлення SSD диска може знадобитися відкрити обидві бічні кришки системного блоку.

Крок № 3. Встановіть диск SSD

SSD диск майже не гріється, не має що рушили деталей і не створює вібрації, тому його можна встановити в будь-якому зручному місці всередині системного блоку. Тим не менше його потрібно надійно закріпити, для того щоб він не бовтався усередині. Інакше при наступному обслуговуванні системного блоку він може вдаритися про відеокарту або материнську плату і викликати ушкодження.

Ідеальним варіантом буде установка SSD диска у відсік для 3.5 дюймових жорстких дисків (стандартний відсік для жорсткого диска). Але оскільки SSD диски випускаються у форм-факторі 2.5 дюйма, то вам будуть потрібні спеціальні санчата для установки 2.5 дюймового диска в 3.5 дюймовий відсік (див. зображення вище).

Как установить SSD диск: диск в салазках

Для того, щоб не виконувати зайвих дій, спочатку встановіть SSD диск в полозок а потім встановіть санчата з диском SSD в 3.5 дюймовий відсік. На картинці вище ви можете бачити, як виглядає SSD диск на полозках. При установці SSD диска важливо не переплутати бік, оскільки санчата не симетричні.

Крок № 4. Підключення SSD диска.

SSD диск, як і будь-який сучасний жорсткий диск, підключається за допомогою SATA кабелю. Підключати диски з допомогою SATA дуже просто. Для цього достатньо з’єднати SATA порт на материнській платі і SATA порт на диску за допомогою кабелю.

Как установить SSD диск: sata кабель

Крім цього потрібно підключити кабель від блоку живлення. Якщо ваш блок живлення не оснащений сучасним роз’ємом для підключення SATA дисків, то вам знадобиться перехідник.

Как установить SSD диск: sata кабель

Процес підключення і установки SSD диска в 3.5 дюймовий відсік можна побачити на малюнку нижче.

Как установить SSD диск: подключение

Крок № 5. Закриваємо кришку і вмикаємо комп’ютер.

Після того як установка SSD диска завершена можна закривати кришку системного блоку і включати комп’ютер.