Як встановити другий жорсткий диск на компютер

43

Рано чи пізно будь-який користувач стикається з тим, що його дані більше не містяться на вашому жорсткому диску. Рішенням даної проблеми може стати другий жорсткий диск. У цій статті ми розповімо, як встановити другий жорсткий диск на комп’ютер.

Крок № 1. Підготуйте комп’ютер до встановлення другого жорсткого диска.

Для початку вам потрібно підготувати комп’ютер. По-перше, вам потрібно його знеструмити і відключити від нього всі кабелі. Простого вимикання за допомогою кнопки на блоці живлення недостатньо, комп’ютер повинен бути повністю відключений від мережі електроживлення.

По-друге, вам потрібно відкрити доступ до нутрощів системного блоку. Для цього потрібно зняти обидві бічні кришки. Зазвичай бічні кришки фіксуються на задній стороні системного блоку за допомогою чотирьох гвинтів. Відкрутіть ці гвинти і акуратно зніміть обидві бічні кришки.

Крок № 2. Установка другого жорсткого диска і його фіксація.

Після того як комп’ютер повністю відключений від електроживлення і бічні кришки зняті, можна приступати до установки другого жорсткого диска. Жорсткі диски встановлюються в спеціальний відсік системного блоку. Визначити цей відсік досить просто. Він знаходиться в нижній правій стороні системного блоку, і його ширина точно підходить для 3.5 дюймових жорстких дисків.

У недорогих комп’ютерних корпусах цей відсік зазвичай повернутий отвором в сторону материнської плати (як на фото внизу). У більш дорогих моделях комп’ютерних корпусів відсік для жорстких дисків повернутий до бічній кришці.

отсек для жестких дисков

Під час установки жорсткого диска системний блок краще тримати у вертикальному положенні. Введіть жорсткий диск у відсік для жорстких дисків (як на фото внизу). У деяких випадках для того, щоб жорсткий диск без проблем увійшов у відсік потрібно буде зняти відеокарту або оперативну пам’ять. Про те, як це робиться можна почитати в наших статтях: як встановити оперативну пам’ять і як встановити відеокарту. Якщо у вашому системному блоці є багато місця під жорсткі диски, то постарайтеся встановити другий жорсткий диск подалі від першого. Так вони будуть краще охолоджуватися.

установка жесткого диска в компьютер

Після того як другий жорсткий диск встановлений у відсік для жорстких дисків, його потрібно зафіксувати за допомогою чотирьох гвинтів, по два з кожної сторони жорсткого диска (див. фото внизу). Не варто економити гвинти і фіксувати жорсткий диск тільки двома або трьома. В цьому випадку він буде вібрувати і створювати багато шуму.

фиксация жесткого диска при помощи винтов

Крок № 3. Підключення другого жорсткого диска до комп’ютера.

Після того як другий жорсткий диск встановлений у комп’ютер і надійно зафіксований, можна приступати до його підключення. Жорсткі диски підключаються за допомогою двох кабелів: один кабель йде до материнської плати (з цього кабелю передаються дані), а інший до блоку живлення (він використовується для електроживлення).

Для підключення жорсткого диска до материнській платі використовується SATA кабель (див. фото внизу). Даний кабель зазвичай йде в комплекті з материнською платою. Якщо у вас немає такого кабелю, то його можна докупити окремо.

SATA кабель для подключения жесткого диска

Для підключення жорсткого диска до харчування використовується кабель з схожим роз’ємом. (фото внизу).

SATA кабель для подключения жесткого диска

Якщо з підключенням другого жорсткого диска до комп’ютера виникають труднощі, то подивіться, як був підключений перший жорсткий диск і дійте за аналогією.

Крок № 4. Збираємо системний блок.

Після того як жорсткий диск був встановлений, надійно зафіксований і підключений, системний блок можна закривати. Встановіть на місце бічні кришки і зафіксуйте їх за допомогою гвинтів. Після установки бічних кришок комп’ютер можна підключити до електроживлення і запускати. Якщо все було зроблено правильно, то після запуску комп’ютера в системі з’явиться другий жорсткий диск.