Як включити тачпад на ноутбуці

123

Ноутбук це мобільний пристрій, який можна однаково ефективно використовувати як на повноцінному робочому місці, так і в похідних умовах, наприклад в транспорті. Тачпад це одне з тих пристроїв, що забезпечують мобільність. Тому користувачам дуже важливо знати, як включити тачпад на ноутбуці.

Тачпад можна відключити кількома способами. Тому якщо тачпад на вашому ноутбуці не працює вам потрібно перевірити кілька варіантів включення тачпада. Для початку потрібно перевірити апаратну кнопку для включення і відключення тачпада. Зазвичай така кнопка знаходиться безпосередньо поруч з самим тачпадом. Натисніть на цю кнопку і перевірте, включився тачпад чи ні.

Якщо апаратної кнопки включення тачпада немає, то зверніть увагу на сам тачпад. Не рідко на ньому є окрема сенсорна кнопка для включення і відключення. Найчастіше така сенсорна кнопка відзначена точкою і знаходиться в лівому верхньому кутку тачпада. Натисніть на неї два рази (подвійний клік) і перевірте тачпад.

сенсорная кнопка включения тачпада

Ще один спосіб включення і відключення тачпада це комбінації клавіш. Якщо кнопки включення тачпада немає, то, швидше за все його можна включити за допомогою комбінації клавіш. Вивчіть інструкцію від вашого ноутбука для того щоб дізнатися яка комбінація клавіш відповідає за цю функцію.

комбинация клавиш для включения тачпада

Якщо інструкції від ноутбука немає, то можете спробувати один з наступних комбінацій клавіш для включення тачпада:

  • На ноутбуках ASUS: Fn + F9 або F7
  • На ноутбуках ACER: Fn+ F7;
  • На ноутбуки Toshiba: Fn + F5;
  • На ноутбуках Lenovo : Fn + F8 або F5
  • На ноутбуках Sony Vaio: Fn + F1;
  • На ноутбуках DELL: Fn + F5
  • На ноутбуках Samsung: Fn + F5 або F6;

Також включити або відключити тачпад можна в налаштуваннях Панелі управління. Для того щоб перевірити даний варіант відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Обладнання і звук – Миша».

раздел Мышь в Панели управления

Після цього перед вами відкриється вікно властивостей миші. Тут потрібно перейти на вкладку «Параметри пристрою» (іноді дана вкладка може мати іншу назву, наприклад «ELAN»). На вкладці «Параметри пристрою» повинна бути кнопка «Включити». Натисніть на цю кнопку і збережіть налаштування, натиснувши на кнопку «ОК», яка знаходиться внизу вікна.

включение и отключение тачпада через Панель управления

Потрібно відзначити, що на вкладці «Параметри пристрою» може бути доступна функція «Відключення при приєднанні зовнішнього USB мишки». Якщо вона активна, то тачпад не буде працювати, коли до комп’ютера підключено звичайна комп’ютерна миша. Якщо ви хочете використовувати тачпад і мишку одночасно, то цю функцію потрібно відключити.

Якщо ви перевірили всі перераховані способи включення тачпада і нічого не допомогло, то можливо ваш тачпад відключений через BIOS. У цьому випадку, для того щоб включити тачпад потрібно зайти в BIOS і включити функцію під назвою «Internal Pointing Device». Як правило, вона знаходиться в розділі налаштувань «Advanced».

включение и отключение тачпада через BIOS

Якщо ж в BIOS також все включено, то тоді залишається тільки два варіанти: не встановлені драйвери або поломка тачпада.