Як відкрити порти на роутері

151

Якщо ви використовуєте роутер для підключення всіх своїх домашніх пристроїв до інтернету, то у вас будуть проблеми з доступом до комп’ютерів з Інтернету. Оскільки зовнішній IP адреса буде тільки у самого роутера, тоді як всі комп’ютери, підключені до вашого роутеру, будуть отримувати внутрішні IP-адреси. У результаті складається така ситуація, що для користувачів Інтернету ваші комп’ютери стають як би невидимими.

Вирішити цю проблему можна за допомогою відкриття портів на роутері. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як відкрити порти на роутері.

Як відкрити порти на роутер ASUS

Для того щоб відкрити порт на роутері від компанії ASUS вам необхідно відкрити налаштування роутера (як правило, вони доступні за адресою 192.168.0.1), перейти в розділ «Інтернет», а потім відкрити вкладку «Переадресація Портів». Якщо на вашому роутері англомовний інтерфейс, то ваш шлях до цієї сторінці налаштувань буде виглядати так: розділ «WAN» – вкладка «Virtual Server / Port Forwarding».

Перше, що потрібно зробити на сторінці «Переадресація Портів», це включити дану функцію. Для цього потрібно встановити позначку «Так» навпроти пункту «Включити переадресацію портів».

включаем переадресацию портов

Після цього можна починати відкривати порти на роутері. Для цього використовують таблицю, яка знаходиться в самому низу сторінки «Переадресація Портів».

таблица для открытия портов

Для того щоб відкрити порт нам потрібно заповнити форму у верхній частині таблиці. Дана форма містить наступні поля:

  • Ім’я служби — просто назва програми, для якої ми відкриваємо порт. Наприклад, якщо ви відкриваєте порт для сервера Counter-Strike, то ви можете ввести в поле назва цієї гри.
  • Діапазон портів – порт, до якого повинні підключатися з Інтернету. В це поле можна ввести один порт (наприклад, 27015) або цілий діапазон портів (діапазон портів вводиться через знак двокрапка, наприклад, 10200:10300).
  • Локальний IP-адреса — IP-адреса комп’ютера, на який буде перенаправлятися трафік з цього порту. Іншими словами, це IP-адреса комп’ютера, для якого ви відкриваєте порти на роутері.
  • Локальний порт – порт на вашому комп’ютері. Зазвичай тут вказують той же порт, що і поле «Діапазон портів».
  • Протокол – протокол, який можна буде використовувати з цим відкритим портом. Тут можна вибрати TCP, UTP, BOTH (обидва протоколу TCP і UTP) і OTHER (інший протокол). Якщо не знаєте, що вибрати, вказуйте BOTH (обидва протоколу).

Після заповнення форми, потрібно натиснути на кнопку зі знаком плюс, для того щоб додати цю інформацію в таблицю, а потім натиснути на кнопку «Застосувати» для того, щоб зберегти налаштування. Все на цьому відкриття портів на роутер ASUS закінчено, після застосування налаштувань все повинно запрацювати.

Як відкрити порт на роутер TP-LINK

Користувачам роутерів TP-LINK для того щоб відкрити порт потрібно відкрити веб-інтерфейс роутера і перейти в розділ «Forwarding», а потім відкрити підрозділ «Virtual Servers».

подраздел Virtual Server

На сторінці «Virtual Servers» відображається поточний список відкритих портів на роутері, для того щоб відкрити ще один порт потрібно натиснути на кнопку «Add new». Після цього відкриється сторінка з кількома полями, які потрібно заповнити.

открываем порт

Розглянемо основні поля цієї форми:

  • Поле Service Port це те поле, яке на роутер ASUS називалося Діапазон портів. Тут можна ввести один порт або діапазон портів. Діапазон портів вводиться через знак дефиз, наприклад, 10200-10300. До портів зазначеним у полі Service Port зможуть підключатися клієнти з Інтернету.
  • Internal Port – внутрішній порт на вашому комп’ютері. Порт, на який буде переадресовуватися трафік. Якщо в полі Service Port ви вказали тільки один порт, то поле Internal Port можна залишити порожнім.
  • IP Address – IP адреса комп’ютера для якого ви відкриваєте порти на роутері.
  • Protocol – випадаюче меню для вибору протоколу. Можна вибрати ALL (все), TCP або UTP. Якщо не знаєте, який протокол вам потрібен, то залиште значення ALL.
  • Status – статус даного порту, який ви відкриваєте. Залиште значення Enabled (включений).

Все на цьому заповнення форми закінчено, натисніть на кнопку «Save», для того щоб зберегти налаштування. Після застосування налаштувань відкриті порти повинні заробити.