Як відкрити командний рядок від імені адміністратора в Windows 7

71

Для виконання багатьох команд, які згадуються в різних статтях, необхідно вміти відкривати командний рядок від імені адміністратора. У цій невеликій статті ви зможете ознайомитися з декількома способами, як це можна зробити в операційній системі Windows 7.

Відкриття командного рядка через меню «Пуск»

Якщо ви хочете відкрити командний рядок в Windows 7, то найпростіше для цього скористатися меню «Пуск». Відкрийте меню «Пуск» і перейти в розділ «Всі програми». Тут потрібно відкрити «Стандартні», в якому і знаходиться ярлик командного рядка. Просто клікнути по іконці «Командний рядок», ви відкриєте її в звичайному режимі, без прав адміністратора.

Якщо ж вам потрібно відкрити командний рядок від імені адміністратора, то клацніть по іконці правою кнопкою миші і в меню виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».

запуск от имени администратора через меню Пуск

Після цього з’явиться попередження від контролю облікових записів користувачів. Для того щоб підтвердити відкриття командний рядок від імені адміністратора, натисніть кнопку «Так».

предупреждение от контроля учетных записей пользователей

В результаті перед вами з’явиться командний рядок. Для того щоб переконатися, що вона відкрита від імені адміністратора, зверніть увагу на заголовок вікна. Там повинно бути вказано «Адміністратор». Також у командному рядку має бути відкрито папку «system32».

командная строка

Крім меню «Всі програми», для відкриття командного рядка можна використати Пошук, який знаходиться в нижній частині меню «Пуск». Введіть пошуковий запит «Командний рядок» і система сама запропонує вам потрібний ярлик.

поиск в меню Пуск

У результатах пошуку працює клік правою кнопкою мишки. З його допомогою ви зможете відкрити командний рядок від імені адміністратора.

запуск от имени администратора через Поиск

Крім цього в пошуковому рядку також працюють і деякі команди. Наприклад, ви можете відкрити командний рядок за допомогою команди «CMD».

команда CMD в поиске

Відкриття командного рядка через меню «Виконати»

Меню «Виконати» це невелике вікно, яке можна викликати за допомогою комбінації клавіш Windows+R. За допомогою даного вікна можна швидко виконувати різні команди. Наприклад, якщо вам потрібно відкрити командний рядок, то ви можете натиснути Windows+R і ввести команду «CMD».

меню Выполнить

В результаті перед вами відкриється командний рядок. На жаль, таким чином ви можете відкрити командний рядок тільки в звичайному режимі, без прав адміністратора.

Відкриття командного рядка за допомогою ярлика

Якщо вам регулярно потрібно відкривати командний рядок, то найпростіше зробити ярлик на робочому столі. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати пункт меню «Створити Ярлик».

меню Создать – Ярлык

Після цього потрібно ввести команду «CMD», яка відповідає за відкриття командного рядка, натиснути на кнопку «Далі» і підтвердити створення ярлика натисканням на кнопку «Готово».

создание ярлыка

В результаті на вашому робочому столі з’явиться ярлик, за допомогою якого можна буде у будь-який момент швидко відкрити командний рядок.

ярлык на рабочем столе

При необхідності по ярлику можна клікнути правою кнопкою мишки і відкрити командний рядок від імені адміністратора.

запуск ярлыка от имени администратора

Якщо ж ви хочете, що ярлик завжди відкривався від імені адміністратора, то вам потрібно клікнути по ньому правою кнопкою мишки і перейти в «Властивості». Там на вкладці «Ярлик» потрібно натиснути на кнопку «Додатково».

кнопка Дополнительно в Свойствах ярлыка

Після цього відкриється вікно, в якому потрібно включити функцію «Запуск від імені адміністратора».

функция Запуск от имени администратора

Після включення цієї функції закрийте всі вікна за допомогою кнопки «Ок». Тепер за допомогою цього ярлика командний рядок буде завжди відкриватися від імені адміністратора.