Як відкрити файл RAR

35

Файли RAR файли, архіви у форматі RAR. Даний формат архівів був створений Євгеном Рошалом, відомим російським програмістом. Крім формату RAR він розробив популярний файловий менеджер FAR Manager, а також програми архіватори RAR і WinRAR.

Як і в будь-якому архіві у файлі RAR може міститися безліч інших форматів. При цьому всередині архіву зберігається структура папок. А самі файли можуть бути стислими або зашифрованими. Для того щоб отримати доступ до файлів, що зберігаються в архіві RAR, його необхідно розархівувати. У даній статті ми розповімо про те, як відкрити файл RAR, для того щоб отримати інформацію.

Безкоштовні програми для відкриття файлів RAR

7-Zip – один з найбільш популярних архіваторів. За допомогою програми 7-Zip можна відкрити файл RAR, а також файли в таких форматах як ARJ, CHM, CPIO, CAB, DMG, HFS, DEB, ISO, LZMA, MSI, LZH, RPM, UDF, NSIS, XAR, WIM і Z.

Програма 7-Zip володіє простим і легко зрозумілим інтерфейсом. Крім цього програма перекладена 74 мови.

Завантажити програму 7-Zip можна на офіційному сайті http://www.7-zip.org/.

PeaZip – простий безкоштовний архіватор. Програма PeaZip дозволяє відкривати файли у форматі RAR. Крім цього за допомогою архіватора можна розархівувати такі формати як ACE, CAB, CHM, ARJ, DEB, ISO, CPIO, Java archives, LZMA, NSIS installers, LZH, PET/PUP, PAK/PK3/PK4, формати OpenOffice.org, RAR, RPM, SMZIP, U3P, Z, XPI, ZIPX.

Завантажити програму PeaZip можна на офіційному сайті http://peazip.sourceforge.net/.

IZArc – простий безкоштовний архіватор. Як і PeaZip, даний архіватор може розпаковувати безліч форматів, серед яких 7-ZIP, ACE, ARC, A, ARJ, BH, BIN, B64, BZ2, C2D, CDI, BZA, CAB, DEB, ENC, CPIO, GZ, GZA, IMG, ISO, GCA, JAR, LHA, HA, LZH, MBF, LIB, MDF, NRG, PAK, MIM, PDI, RAR, RPM, PK3, TAZ, TBZ, TAR, TGZ, UUE, WAR, TZ, YZ1, Z, XXE, ZIP і ZOO. Серед незвичайних функцій потрібно відзначити можливість конвертації архівів з одного формату в іншій.

Завантажити програму IZArc можна на офіційному сайті http://www.izarc.org/.

Платні програми для відкриття файлів RAR

WinRAR – архіватор від розробника формату RAR. Програма поширюється як shareware. Тобто її можна використовувати безкоштовно до 40 днів, після чого потрібно придбати ліцензію. Архіватор WinRAR дозволяє розпаковувати архіви в таких форматах як RAR, CAB, LZH, TAR, GZ, ACE, ARJ, BZIP2, JAR, UUE, ISO, 7z і ZIP. Потрібно відзначити, що архіватор WinRAR це єдиний архіватор, за допомогою якого можна створити RAR архів.

Завантажити програму WinRAR можна на офіційному сайті http://www.rarlab.com/download.htm.

Як відкрити файл RAR за допомогою 7-Zip

Продемонструємо, як можна відкрити файл RAR на прикладі програми 7-Zip. Після установки програми 7-Zip в контекстному меню файлів з’явиться новий пункт – 7-Zip.

Для того щоб відкрити файл RAR клацніть правою кнопкою мишки на файл і відкрийте пункт меню «7-Zip». Після цього виберіть пункт «Відкрити архів».

Далі перед вами відкриється вікно програми 7-Zip, в якому будуть відображені файли, що містяться в архіві.

Для того щоб витягти файли з архіву RAR можна скористатися кнопкою «Витягти», яка розташована на панелі програми, або просто «перетягнути» файли з програми 7-Zip в потрібну вам папку.