Як відключити тачпад на ноутбуці

125

Ноутбук це в першу чергу мобільний пристрій. При розробці нової моделі інженери намагаються зробити ноутбук більш зручним для використання поза будинку або офісу. Саме тому всі ноутбуки оснащуються тачпадом.

Але, якщо поза звичного робочого місця тачпад виявляється дуже корисний, то вдома або в офісі, де є можливість підключити мишку, він приносить більше незручностей, ніж користі. Тому багато користувачів цікавляться питанням, як відключити тачпад на ноутбуці.

Спосіб № 1. Відключення тачпада, за допомогою кнопки.

Якщо ви хочете відключити тачпад на ноутбуці, то перше, що потрібно зробити, це уважно оглянути сам тачпад. На багатьох моделях ноутбуків поруч з тачпадом розміщена спеціальна кнопка для його відключення. Якщо така кнопка є, то вам потрібно просто натиснути на неї.

Якщо немає окремої кнопки, то можливо є сенсорна кнопка на самому тачпаді. Зазвичай така кнопка відзначена крапкою. Для того щоб відключити тачпада, за допомогою сенсорної кнопки потрібно просто натиснути на неї два рази поспіль (подвійний клік).

сенсорная кнопка для отключения тачпада

Спосіб № 2. Відключення тачпада, за допомогою кнопки Fn.

На ноутбуках є функціональна клавіша Fn. Вона і користується для включення і відключення різних функцій ноутбука. Якщо на ноутбуці немає кнопки для відключення тачпада, значить повинна бути комбінація клавіш з кнопкою Fn, яка реалізує цю функцію.

комбинация клавиш для отключения тачпада

У більшості випадку використовуються такі комбінації клавіш:

  • На ноутбуках ASUS: Fn + F9 або F7
  • На ноутбуках Lenovo : Fn + F8 або F5
  • На ноутбуках DELL: Fn + F5
  • На ноутбуках ACER: Fn+ F7;
  • На ноутбуках Samsung: Fn + F5 або F6;
  • На ноутбуках Sony Vaio: Fn + F1;
  • На ноутбуки Toshiba: Fn + F5;

Зпосіб № 3. Програмне відключення тачпада.

Для того щоб відключити тачпад в налаштуваннях Windows вам необхідно відкрити Панель управління і перейти в розділ «Обладнання і звук – Миша».

Панель управления

У вікні, вам потрібно перейти на вкладку «Параметри пристрою». У деяких випадках дана вкладка може називатися по іншому, наприклад «ELAN».

На вкладці «Параметри пристрою» потрібно натиснути на кнопку «Вимкнути». Після цього тачпад вашого ноутбука буде відключений.

отключаем тачпад через Панель управления

Також в деяких випадках на вкладці «Параметри пристрою є функція Відключення при приєднанні зовнішнього USB мишки». При активації даної функції тачпад буде працювати тільки тоді, коли до ноутбука не підключена мишка.

Важливе зауваження, якщо ви відкрили вікно «Обладнання і звук – Миша», але там немає вкладки «Параметри пристрою» або «ELAN», значить, у вас не встановлені драйвери від тачпада. Встановіть драйвер і перезавантажте комп’ютер. Після цього потрібна вкладка з’явиться.

Спосіб № 4. Відключення тачпада через BIOS

Якщо ви хочете відключити тачпад на ноутбуці раз і назавжди, то ви можете зробити це через BIOS. Для цього зайдіть в BIOS і знайдіть функцію під назвою «Internal Pointing Device». Звичайна дана функція знаходиться в розділі «Advanced».

отключаем тачпад через BIOS

Знаходимо функцію «Internal Pointing Device» і міняємо її значення з «Enabled» на «Disabled». Після цього виходимо з BIOS зберігши установки (це можна зробити, натиснувши на кнопку F10). Після перезавантаження ноутбука, ваш тачпад буде повністю відключений.