Як відформатувати зовнішній жорсткий диск

56

Зовнішні жорсткі диски нічим принципово не відрізняються від жорстких дисків, які встановлюються в настільні і портативні комп’ютери. Тому форматування зовнішнього жорсткого диска відбувається точно так само, як і інших жорстких дисків. Але, раз користувачів цікавить цей момент, у даній статті ми розповімо про те, як форматувати зовнішній жорсткий диск.

Як відформатувати зовнішній жорсткий диск за допомогою Windows

Підключіть зовнішній жорсткий диск до комп’ютера і відкрийте вікно «Мій комп’ютер». Після того, як зовнішній диск визначиться системою і з’явиться у вікні «Мій комп’ютер», відкрийте контекстне меню зовнішнього диска (правий клік по диску) і виберіть пункт «Форматувати».

Після цього перед вами відкриється вікно з налаштуваннями форматування диска.

настройки форматирования

Тут потрібно вибрати файлову систему NTFS, вказати мітку томи (назва диска), а також включити функцію швидкого форматування.

Файлову систему краще вибирати саме NTFS, так як FAT має безліч обмежень і в сучасних умовах виглядає відверто застарілою. Функція швидкого форматування це режим форматування, при якому на диск записується чистий файлова система без фізичного видалення файлів з диска. У більшості випадків швидкого форматування більш ніж достатньо, тому сміливо включаємо. Якщо ж відключити функцію швидкого форматування, то процес форматування зовнішнього жорсткого диска може зайняти кілька годин. Мітку томи можете вказати на свій розсуд.

Після того як ви налаштували всі необхідні параметри, можете натискати на кнопку «Почати». Далі перед вами відкриється вікно з попередженням про видалення всіх даних з ” формат диска.

предупреждение об форматировании диска

Якщо на диску немає потрібної вам інформації, то натискаємо «ОК». Процес форматування зовнішнього жорсткого диска займе одну або кілька хвилин.

До речі, рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею про те, як відформатувати карту пам’яті SD.

Як відформатувати зовнішній жорсткий диск через командний рядок

Також ви можете відформатувати зовнішній жорсткий диск через командний рядок. Для цього підключіть диск і запустіть командний рядок Windows (Меню «Виконати» – команда «CMD»).

командная строка

Форматування дисків через командний рядок проводиться за допомогою команди FORMAT. Щоб дізнатися всі параметри, які може приймати дана команда, введіть «FORMAT /?».

Для форматування зовнішнього жорсткого диска нам потрібно виконати команду формат з наступними параметрами:

  • /FS:NTFS – форматування з використанням файлової системи NTFS.
  • /V:MyDisk – зазначення назви диска. Замість MyDisk можете використовувати будь-яке інше назва диска.
  • /Q – включення функції швидкого форматування.

У підсумку команда для форматування зовнішнього жорсткого диска за допомогою командного рядка виглядає так:

  • FORMAT X: /FS:NTFS /V:MyDisk /Q

форматирование внешнего диска через командную строку

Де X: літера, яка привласнена даному зовнішнього диска. При форматуванні через командний рядок важливо не переплутати диски, інакше ви можете відформатувати не той диск, що загрожує великими неприємностями.

Також потрібно відзначити, що при форматуванні диска через командний рядок, система не виводить ніяких додаткових попереджень. Тому потрібно бути особливо обережним.

Як відформатувати зовнішній жорсткий диск через Управління дисками

В операційній системі Windows є дуже зручний інструмент під назвою «Керування дисками». З його допомогою можна створювати і видаляти розділи, форматувати диски, а також виконувати інші операції. Для того щоб отримати доступ до цього інструменту, відкрийте меню “Виконати” і введіть команду «diskmgmt.msc».

Після того як відкриється вікно «Керування дисками», знайдіть ваш зовнішній жорсткий диск і відкрийте контекстне меню (права кнопка мишки).

форматирование внешнего диска через управление дисками

У контекстному меню потрібно вибрати пункт «Форматувати». Після вибору цього пункту контекстного меню ви побачите попередження про видалення всіх даних з цього диска.

предупреждение об удалении данных

Щоб почати форматування зовнішнього жорсткого диска натисніть кнопку «Так».