Як відформатувати жорсткий диск

113

Після підключення нового жорсткого диска у користувачів часто виникають труднощі з його форматування. У даній статті ми розглянемо кілька способів, як відформатувати жорсткий диск за допомогою Windows.

Важливе зауваження: Форматування призводить до видалення всіх даних на жорсткому диску. Тому перед тим, як щось форматувати, переконайтеся, що на диску немає ніяких важливих для вас файлів.

Як відформатувати жорсткий диск за допомогою контекстного меню

Найпростіший спосіб відформатувати жорсткий диск це скористатися відповідною функцією в контекстному меню. Для цього відкрийте вікно «Мій комп’ютер» і клацніть правою кнопкою мишки по диска, який хочете відформатувати. Після цього виберіть пункт «Форматувати».

Після цього з’явиться невелике вікно з налаштуваннями форматування жорсткого диска. Тут можна вибрати файлову систему, розмір одиниці розподілу і мітку томи. Якщо ви не знаєте, які налаштування вибрати, то просто залиште всі за промовчанням і натисніть на кнопку «Почати».

нажмите на кнопку Начать

Як відформатувати жорсткий диск за допомогою «Управління дисками»

Ще один спосіб відформатувати жорсткий диск за допомогою вбудованих засобів це програма «Управління дисками». Для того щоб відкрити дану програму натисніть комбінацію клавіш Windows+R і у вікні введіть команду «diskmgmt.msc».

введите команду diskmgmt.msc

В результаті перед вами відкриється вікно зі списком жорстких дисків. Для того щоб відформатувати жорсткий диск знайдіть тут потрібний вам диск, клікніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Форматувати».

выберите пункт Форматировать

Після цього з’явиться вікно з настройками форматування. Тут можна вибрати позначку тому, файлову систему і розмір кластера. Якщо ви не впевнені в тому, які налаштування вам потрібні, то можете просто залишити стандартні. Для того щоб запустити форматування диска, просто натисніть кнопку «Ok».

отформатируйте жесткий диск

Як відформатувати жорсткий диск за допомогою Командного рядка»

Для того щоб відформатувати жорсткий диск через «Командний рядок», вам необхідно запустити від імені адміністратора. Якщо у вас Windows 10, то ви можете просто натиснути правою кнопкою мишки по кнопці «Пуск» і вибрати пункт «Командний рядок (адміністратор)».

выбрать пункт Командная строка (администратор)

Якщо ж ви використовуєте Windows 7, то для того щоб запустити Командний рядок з правами адміністратора відкрийте меню «Пуск» і введіть у пошук команду «cmd». Після того як система знайде програму, клацніть по ній правою кнопкою мишки і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

введите в поиск команду cmd

Після того, як ви запустили командний рядок, можна приступати до форматування жорсткого диска. Для цього потрібно ввести приблизно ось таку команду:

  • FORMAT X: /FS:NTFS /V:MyDisk /Q

отформатируйте жесткий диск с помощью команды FORMAT

Якщо докладно то:

  • Де X — буква жорсткого диска, який ви хочете форматувати;
  • /FS:NTFS – файлова система NTFS4
  • /V:MyDisk – назву (або мітка) диска;
  • /Q швидке форматування;

Для того щоб дізнатися більше про те, які параметри підтримує команда «FORMAT», введіть у командний рядок «FORMAT /?».

Як відформатувати жорсткий диск при установці Windows

Якщо ви ще не встановили Windows, то ви можете відформатувати жорсткий диск на етапі встановлення. Для цього запустіть установку Windows і дотримуйтесь інструкцій інсталятора, поки на екрані не з’явиться список доступних жорстких дисків. Після цього виберіть жорсткий диск, натисніть кнопку «Новий» (для того щоб створити розділ і задайте розмір системного розділу. Таким же способом створіть розділ під дані.

создайте новый раздел

Після того як ви розмітили жорсткий диск на розділи, ви можете їх відформатувати. Для цього потрібно виділити потрібний пункт меню і натиснути на кнопку «Форматувати». Відформатуйте розділ під Windows і розділ під дані.

отформатируйте созданный раздел

Після того як ви розмітили жорсткий диск на розділи і відформатували їх, можна продовжувати установку Windows. Для цього виберіть розділ під Windows » і натисніть на кнопку «Далі».

нажмите на кнопку Далее