Як відформатувати жорсткий диск через BIOS

100

Початківці часто запитують, як відформатувати жорсткий диск через BIOS. На жаль, відформатувати диск тільки за допомогою БІОС неможливо. В БІОС просто не передбачена така функція. Але, ви можете відформатувати жорсткий диск за допомогою інсталятора Windows або за допомогою командного рядка, яка доступна на диску для Windows. У цій статті ми розглянемо обидві ці можливості.

Як форматувати жорсткий диск за допомогою інсталятора Windows

Якщо ви хочете відформатувати жорсткий диск для того щоб встановити на нього операційну систему, то ви можете зробити це за допомогою інсталятора Windows. В цьому випадку вам не доведеться шукати ніяких додаткових завантажувальних дисків або хитрих способів начебто форматування через БІОС. Все що вам потрібно це диск або флешка з операційною системою Windows. Якщо такого диска або флешки у вас немає, то можете почитати наші статті про те, як записати Windows на диск або флешку.

Якщо ж диск/флешка вже є, то можна приступати до установки Windows. Підключаєте вашу флешку або диск до комп’ютера зайдіть в BIOS. Тут потрібно змінити пріоритет завантаження з дисків таким чином, щоб комп’ютер завантажувався в першу чергу з нашої флешки або жорсткого диска. Про те, як це робиться можна почитати в нашій статті про завантаження з флешки.

Після цього завантажується з нашого диска або флешки, запускаємо установку Windows і слідуємо інструкціям інсталятора до тих пір, поки на екрані не з’явиться меню для вибору диска. У цьому меню потрібно виділити мишкою той диск, який ви хочете форматувати і натиснути на кнопку «Настройка диска», яка знаходиться під списком дисків.

Після цього з’явиться ряд кнопок для установки диска, серед яких буде і кнопка «Форматувати». Натисніть її для того щоб форматувати виділений диск.

кнопка Форматировать

Система попередить вас про видалення файлів на цьому диску. Натисніть «Ok» для того щоб почати форматування.

предупреждение о форматировании диска

Після того, як форматування буде завершено, можна буде продовжити установку Windows, тільки що відформатований диск. Як бачите, для того щоб виконати установку Windows зовсім не потрібно форматувати жорсткий диск через BIOS, все що вам потрібно вже вбудовано в налаштування операційної системи.

Як форматувати жорсткий диск за допомогою командного рядка

Якщо вам потрібно відформатувати жорсткий диск, але ви не плануєте установку Windows, то ви можете скористатися командним рядком, яка вбудована в завантажувальний диск Windows.

Для того щоб отримати доступ до цієї командному рядку завантажитися з настановного диска Windows, але не запускайте установку операційної системи. Замість цього, натисніть комбінацію клавіш SHIFT+F10. Таким чином ви викличете командний рядок.

Після того, як з’явиться командний рядок, виконайте команду «wmic logicaldisk get deviceid, volumename, size, description». Ця команда виведе інформацію про жорстких дисках, а також буквах, які їм присвоєно. Зверніть увагу, у цій командному рядку дисків можуть бути присвоєні літери, які відрізняються від тих, які присвоєні їм у вашій робочої Windows.

выполнение команды wmic logicaldisk get

Після цього можна приступати до форматування. Для цього виконайте команду «format /FS:NTFS X: /q». Тільки замість X підставте літеру диска, який ви хочете форматувати

выполнение команды format

Після того, як форматування жорсткого диска завершено, закрийте вікно командного рядка і перезавантажте комп’ютер.