Як відформатувати SD карту

53

Карти пам’яті SD розроблені для використання в портативній техніці. Зараз їх використовують в основному у фотоапаратах та відеокамерах, а зменшена версія (microSD) використовується в мобільних телефонах, смартфонах планшетах, відео-реєстратори та інших компактних мобільних пристроях.

Використовуючи свої портативні пристрої, користувачі часто стикаються з необхідністю відформатувати SD карту. Наприклад, для того щоб швидко видалити всі дані. Крім цього необхідність відформатувати карту SD може виникнути в разі ушкодження файлової системи. Як правило, в таких випадках комп’ютер або мобільний пристрій повідомляє про помилку і необхідності провести форматування.

Перед тим як намагатися форматувати SD карту за допомогою комп’ютера спробуйте зробити це за допомогою портативного пристрою, з яким вона зазвичай використовується. Вивчіть меню вашого пристрою, цілком імовірно, що ви знайдете функцію форматування. Якщо ні, тоді вам знадобиться комп’ютер з кардрідером.

Кардрідери бувають декількох типів:

  • Вбудовані кард-рідери. Більшість сучасних ноутбуків і моноблочних комп’ютерів оснащуються вбудованими кардридерами. Огляньте корпус вашого ноутбука або моноблока і знайдіть потрібний вам слот.

  • Кадрридеры в 2.5 дюймовому відсіку. Якщо у вас сучасний настільний комп’ютер то, швидше за все він оснащений кардрідером. Кардрідери встановлюються в 2.5-дюймовий відсік корпуса комп’ютера, туди де раніше був флоппі-дисковод.

Кадрридеры в 2.5 дюймовом отсеке

  • Зовнішні кардрідери. Якщо у вас немає ноутбука або настільного комп’ютера з кардрідером, то ви завжди можете скористатися зовнішнім кардрідером. Вони коштують зовсім не дорого і продаються в будь-якому магазині з комп’ютерною технікою.

Внешние кардридеры sd карт

Після того як ви знайшли кардрідер можна приступати до форматування. Для цього вставляємо в карту кардрідер. Це потрібно робити акуратно, не застосовуючи занадто багато сили. Якщо ви використовуєте зовнішній кардрідер, то не забудьте підключити його до комп’ютера за допомогою USB кабелю.

Після того як ви вставили картку в кардрідер ваш комп’ютер повинен її визначити. Як правило, це займає всього кілька секунд. Після цього карта пам’яті з’явиться у системі, відкрийте «Мій комп’ютер» і ви її побачите. Вона повинна визначитися системою точно також як звичайна флешка.

Для того щоб форматувати SD карту клікніть по ній правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Форматувати».

контекстное меню карты памяти

Після цього відкриється вікно з налаштуваннями форматування. У більшості випадків тут нічого не потрібно міняти. Можете форматувати з тими параметрами, які зазначені за замовчуванням. Щоб почати форматування натисніть на кнопку «Почати» і почекайте, поки система не повідомить вас про завершення процесу.

настройки форматирования

Єдине на що слід звернути увагу це «Швидке форматування». Якщо ця функція включена, то форматування пройде швидко. Якщо ж відключити цю функцію форматування може зайняти дуже багато часу, так як дані будуть видалятися з накопичувача фізично, тобто повністю замінено. У більшості випадків, таке повне видалення не потрібно і замість нього використовується «швидке форматування.

Як відформатувати microSD. microSD форматуються точно також як і звичайні SD-карти. Наприклад, microSD можна відформатувати за допомогою портативного пристрою до якого вона підключається. Крім цього форматування можна виконати і за допомогою комп’ютера. Для цього вам знадобиться перехідник з microSD на SD.