Як відформатувати карту памяті

179

У процесі використання різних мобільних пристроїв користувачі регулярно стикаються з необхідністю відформатувати карту пам’яті. Така необхідність може виникати у разі ушкодження файлової системи карти пам’яті. Також форматування можна використовувати для швидкого видалення всіх файлів з карти пам’яті.

У даній статті ми розповімо про те, як відформатувати картку пам’яті за допомогою мобільного пристрою і за допомогою комп’ютера, а також розповімо про те, яке обладнання вам для цього може знадобитися.

Важливе зауваження: форматування карти пам’яті (також як форматування флешки, жорсткого диска або іншого носія інформації) призводить до повного видалення всіх даних, які зберігаються на. Тому перш ніж починати щось робити, скопіюйте всі потрібні вам файли у надійне місце. Інакше ви втратите.

Як відформатувати картку пам’яті за допомогою комп’ютера

Для того щоб відформатувати картку пам’яті за допомогою комп’ютера, ваш комп’ютер повинен бути оснащений кардрідером. Кардрідер це невеликий пристрій, призначене для роботи з картами пам’яті. Кадридеры бувають внутрішні і зовнішні. Внутрішні кардрідери можуть вбудовуватися в лептопи. У цьому випадку кардрідер виглядає приблизно так як на картинці внизу.

Кадридер в ноутбуці

Для настільних комп’ютерів існують внутрішні кардрідери, які встановлюються в 2.5-дюймовий відсік (відсік в який раніше встановлювали флоппі-дисковод).

Внутеренний кардридер для настольного компьютера

Внутеренний кардрідер для настільного комп’ютера

У тому випадку, якщо ваш комп’ютер оснащений кардрідером (що зараз буває досить рідко), ви можете використовувати зовнішній кардрідер. Зовнішні кардрідери підключаються до комп’ютера за допомогою кабелю USB і не вимагає ніякої налаштування. Ви можете просто підключити такий кардрідер до комп’ютера і відразу почати його використовувати за прямим призначенням.

Внешний кардридер, подключается по USB

Зовнішній кардрідер, підключається по USB

Але, повернемося до форматування карти пам’яті. Для того, щоб виконати дану процедуру вам потрібно вставити карту пам’яті, кардрідер і після того, як вона з’явиться у вікні «Мій комп’ютер», клацнути по ній правою кнопкою мишки і вибрати пункт «Форматувати».

выберите пункт Форматировать

Після цього відкриється невелике вікно з налаштуваннями форматування. У більшості випадків тут не потрібно міняти ніяких налаштувань. Файлова система FAT відмінно підходить для карт пам’яті. Інші налаштування також краще не міняти. Все, що потрібно зробити, це натиснути на кнопку «Почати» для того, щоб запустити процес форматування карти пам’яті.

нажмите на кнопку Начать

Форматування карти пам’яті займе всього пару секунд, після чого її можна виймати з кардрідера і використовувати.

Як відформатувати картку пам’яті за допомогою мобільного уустройства

Також ви можете відформатувати карту пам’яті без допомоги комп’ютера. Більшість пристроїв, які використовують карти пам’яті, вміють їх форматувати. Для прикладу продемонструємо, як можна відформатувати картку пам’яті за допомогою Android-смартфона.

Для початку відкрийте налаштування Android смартфона і знайдіть там розділ «Пам’ять».

найдите раздел Память

Після відкриття розділу «Пам’ять» потрібно перегорнути сторінку в самий низ. Тут ви зможете знайти розділ «Форматувати карту пам’яті SD».

найдите раздел Форматировать карту памяти SD

Після відкриття розділу «Форматувати карту пам’яті SD» ви побачите попередження про те, що відновлення даних після форматування неможливо і кнопку «Форматувати карту пам’яті SD».

нажмите на кнопку Форматировать карту памяти SD

Для того щоб відформатувати картку пам’яті, просто натисніть на цю кнопку і зачекайте доки ваш смартфон Android закінчить процедуру форматування. Після чого карту можна буде використовувати.