Як відформатувати флешку в FAT32

65

Файлова система FAT32 вважається застарілою з-за цілого ряду обмежень, які не прийнятні за сучасними мірками. Але, тим не менш, у багатьох випадках використання FAT32 буває виправдано. Наприклад, якщо ви хочете оновити BIOS з флешки, то, швидше за все, вам доведеться відформатувати її в FAT32. Якщо у вас виникла така необхідність, то дана стаття повинна вам допомогти. Тут ми розповімо про те, як відформатувати флешку в FAT32.

Як відформатувати флешку в FAT32 через контекстне меню

Найпростіший спосіб, відформатувати флешку в FAT32, це скористатися стандартними інструментами операційної системи Windows. Для цього підключіть флешку до комп’ютера і відкрийте вікно «Мій комп’ютер». Після цього натисніть правою кнопкою мишки по з’явилася флешці і виберіть пункт «Форматувати».

Після цього перед вами відкриється вікно для форматування флешки. Тут переконатися, що в випадаючому списку файлових систем обрана FAT32. Якщо там обрана файлова система NTFS або exFAT, то міняємо значення на FAT32.

выбираем файловую систему FAT32

При бажанні можете змінити мітку тому (назву флешки) і увімкнути або вимкнути функцію швидкого форматування. Швидке форматування це перезапис файлової системи без фізичного видалення файлів з флешки. У більшості випадків користувачами використовується саме швидке форматування.

Після того, як усі параметри налаштування, натисніть на кнопку «Почати».

нажимаем на кнопку Начать

Після цього з’явиться попередження про видалення всіх даних з флешки. Для того щоб продовжити форматування флешки просто натискаємо на кнопку «OK».

нажимаем на кнопку OK

Якщо ви обрали швидкий режим, то форматування флешки в FAT32 займе всього кілька секунд. Про закінчення форматування повідомить спливаюче вікно.

форматирование флешки в FAT32 завершено

Як відформатувати флешку в FAT32 через командний рядок

Також ви можете виконати форматування флешки у файлову систему FAT32 за допомогою командного рядка. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows-R і у вікні введіть команду cmd.

вводим команду cmd

Після цього перед вами повинна відкритися командний рядок Windows. Для того щоб виконати форматування флешки потрібно скористатися командою «format». Ця команда може приймати велику кількість різних параметрів, але для того щоб виконати форматування в FAT32 нам потрібно всього декілька:

  • /FS:FAT32 – вказуємо файлову систему, яку хочемо використовувати;
  • F: — літера, яка присвоєна вашій флешці;
  • /q – режим швидкого форматування;

Отже, кінцевий вигляд нашої команди буде приблизно таким: format /FS:FAT32 F: /q. Введіть цю команду в командному рядку. При цьому не забудьте замінити F на літеру, яка присвоєна вашій флешці.

вводим команду FORMAT в командную строку

Після введення цієї команди з’явиться повідомлення про те, що потрібно вставити новий диск і натиснути ENTER. Якщо флешка вже підключена до комп’ютера, то просто натискаємо ENTER.

нажимаем клавишу ENTER

Далі з’явиться повідомлення з вимогою ввести мітку томи. Вводимо і знову натискаємо ENTER. Якщо мітка не потрібна, то пропускаємо цей етап, просто натискаючи клавішу ENTER.

еще раз нажимаем клавишу ENTER

Після цього буде виконано форматування флешки у файлову систему FAT32.

форматирование флешки в FAT32 завершено

Після того як в командному рядку з’явиться пропозиція ввести іншу команду, флешку можна відключати.

До речі, у нас є окрема стаття про форматування карт пам’яті SD. Рекомендуємо ознайомитися.