Як відформатувати диск

56

Як відформатувати диск? Таке питання часто задають користувачі тільки що купили новий жорсткий диск. Після підключення новий не відформатований жорсткий диск починає відображатися в системі. Однак його не можна відкрити і з ним не вийде працювати.

Для того щоб привести такий диск в робочий стан необхідно як мінімум виконати його форматування. Крім цього, якщо необхідно, можна виконати розбиття жорсткого диска на логічні розділи, про це ми вже розповідали в одній з попередніх статей.

Форматування диска-це підготовка до запису файлів. При форматуванні виконується запис необхідної логічної інформації для зберігання даних і завантаження операційної системи (якщо це необхідно).

Форматуємо диск за допомогою стандартних утиліт Windows

Засобами операційної системи Windows виконувати форматування нового диска кількома способами. Найпростішим спомобом буде форматування через «Мій Комп’ютер».

  • Відкрийте «Мій Комп’ютер»
  • Знайдіть потрібний диск
  • Натисніть правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Форматувати»

Після цього відкриється вікно форматування диска, тут ви можете вказати мітку томи, вибрати швидке або повне форматування, а також вказати інші параметри форматування, якщо вони доступні.

Как отформатировать диск Как отформатировать диск

Після натискання на кнопку «Почати» диск буде відформатований. Аналогічним способом можна відформатувати флешку або будь-який інший знімний накопичувач.

Іншим методом форматування диска є форматування через «Керування дисками». Для того щоб запустити цю вбудований в операційну систему програму необхідно пройти по шляху: Пуск – Панель управління — Система – Адміністрування – Управління комп’ютером – Управління дисками.

Тут також необхідно вибрати диск для форматування клацнути правою кнопкою і вибрати пункт «Форматувати». Після цього ви отримаєте можливість вибрати параметри форматування.

Как отформатировать диск Как отформатировать диск

Ще одним способом форматування диска є форматування через консоль. Для того щоб запустити консоль натисніть кнопку «Пуск» і в рядку пошуку введіть CMD.

Форматування дисків через консоль виконується за допомогою команди FORMAT для того щоб дізнатися які параметри ми можемо передати цій команді необхідно ввести FORMAT /?. Як бачимо, після цього нам виведеться докладна довідка по команді FORMAT. Команда для форматування диска може виглядати так: FORMAT D: /FS:NTFS /V:DATA /Q. У цьому випадку диск D: буде відформатований в файлову систему NTFS, йому бід призначена мітка DATA, і саме форматування буде виконуватися у Швидкому режимі.

Как отформатировать диск

Як відформатувати диск C:

Якщо у вас виникла необхідність відформатувати диск C: швидше за все ви плануєте переустановлення операційної системи. Найпростішим способом це зробити, буде використання можливостей інсталятора. Тут необхідно вибрати диск C: і натиснути на текстову посилання «Форматувати»

Как отформатировать диск