Як великі літери зробити маленькими Word

437

Якщо вам часто доводиться редагувати чужі тексти, то ви напевно стикалися з тим, що багато авторів занадто зловживають великими або простіше кажучи великими літерами. Іноді великими літерами пишуть цілі речення або абзаци тексту.

Зазвичай у таких випадках виникає проблема, як великі літери зробити маленькими Word. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як це робиться в текстовому редакторі Word 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016.

Як заголовні букви зробити маленькими Word 2007, 2010, 2013 і 2016

Якщо ви використовуєте Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то для того щоб зробити великі літери маленькими вам потрібно виділити мишкою потрібну відрізок тексту і натиснути на кнопку «Регістр» (ця кнопка знаходиться на вкладці «Головна», праворуч від налаштувань gnome).

Після натискання на цю кнопку з’явиться випадаюче меню з декількома варіантами зміни регістру тексту. Ви можете вибрати:

  • Як у пропозиціях – в цьому випадку перша буква пропозиції залишиться заголовної, а всі інші будуть маленькими. Даний варіант зміни регістру тексту використовують у більшості випадків.
  • всі рядкові – в цьому випадку ви літери у виділеному тексті перейдуть у нижній регістр (стануть маленькими).
  • ВСІ ПРОПИСНІ – даний варіант дозволяє перевести всі виділені букви у верхній регістр (зробити букви великими або великими).
  • змінити РЕГІСТР – даний варіант змінює регістр. При використанні даного варіанту великі літери стануть маленькими, а маленькі навпаки великими.

выпадающее меню с вариантами изменения регистра текста

Крім цього в текстовому редакторі Word працює поєднання клавіш SHIFT+F3. При використанні даної комбінації клавіш весь виділений текст перекладається в нижній регістр (всі літери стають маленькими).

сочетание клавиш SHIFT+F3

Якщо використовувати поєднання клавіш SHIFT+F3 тексті в нижньому регістрі (маленькі літери), то дане поєднання переведе у верхній регістр лише перші літери кожного слова.

Як заголовні букви зробити маленькими Word 2003

Якщо ви користуєтеся текстовим редактором Word 2003, то для того щоб зробити великі літери маленькими вам потрібно виділити відрізок тексту, відкрити меню «Формат» вибрати пункт «Регістр».

Регистр в меню Формат в Word 2003

Після цього відкриється невелике вікно, в якому можна буде вибрати один з варіантів зміни регістру. Як і в більш сучасних версіях Word, тут можна вибрати варіант «Як у пропозиціях», «всі рядкові», «ВСІ ВЕЛИКІ» або «змінити РЕГІСТР».

выбор регистра текста в Word 2003

Після вибору відповідного варіанту, потрібно натиснути на кнопку «Ok» і Word змінить текст, відповідно до обраних налаштувань.