Як в Excel побудувати діаграму

57

Табличний процесор Excel є однією з найбільш популярних програм для роботи з електронними таблицями. Дана програма уміє практично все, що може знадобиться при роботі з таблицями.

Серед усього іншого, Excel дозволяє будувати діаграми на основі даних, що знаходяться в таблиці. Саме цю функцію ми і розглянемо в даній статті. Тут ви зможете дізнатися, як побудувати діаграму в Excel за даними в таблиці. Інструкція буде актуальна для Excel 2007, 2010, 2013 і 2016.

Крок № 1. Підготовка даних для побудови діаграми.

Для того щоб побудувати діаграму в Excel вам необхідні вихідні дані. Ці вихідні дані повинні бути оформлені у вигляді таблиці. При цьому стовпці і рядки таблиці повинні бути підписані. В цілому це має виглядати приблизно так, як на скріншоті нижче.

Крок № 2. Виділяємо вихідні дані.

Для того щоб Excel зрозумів, які саме дані ви хочете використовувати для побудови діаграми, їх потрібно виділити в таблиці. Для цього виділіть мишкою область з вашими вихідними даними. Потрібно відзначити, що виділення повинна включати не тільки самі дані, але і назви рядків і стовпців.

выделенные данные

Крок № 3. Створюємо діаграму в Excel.

Після того, як вихідні дані підготовлені і виділені, можна приступати безпосередньо до побудови діаграми в Excel. Для цього не знімаючи виділення з вихідних даних, переходимо на вкладку «Діаграми» і знаходимо там блок кнопок під назвою «Діаграми».

блок кнопок под названием Диаграммы

З допомогою цих кнопок можна побудувати діаграму будь-якого типу. Наприклад, вам необхідно побудувати гістограму. Для цього просто натискаємо на кнопку «Гістограма» і вибираємо один із запропонованих варіантів діаграми.

выбор нужной диаграммы

В результаті цих дій, таблиці Excel повинна з’явитися діаграма.

диаграмма в excel

З’явилася діаграму можна перемістити в будь-яке зручний для вас місце аркуша. Робиться це простим перетягуванням за допомогою мишки.

Крок № 4. Параметри діаграми в Excel.

Якщо зовнішній вигляд побудованої діаграми вас не влаштовує, то ви можете його змінити. Для цього виділіть мишкою діаграму і перейдіть на вкладку «Конструктор» або вкладку «Формат». На цих вкладках доступні інструменти для налаштування зовнішнього вигляду діаграми, а також її кольору і навіть типу. В результаті настройки зовнішнього може вийти, наприклад, така діаграма, як на скріншоті нижче.

диаграмма в excel

Якщо ви хочете змінити область, дані в якій повинні використовуватися для побудови діаграми, виділіть діаграму мишкою, перейдіть на вкладку «Конструктор» і натисніть на кнопку «Вибрати».

кнопка Выбрать данные

Після цього з’явиться вікно «Вибір джерела даних». Тепер просто виділіть мишкою іншу область з даними і натисніть кнопку «Ok».

окно Выбор источника данных

В результаті діаграма автоматично зміниться у відповідності з новими вихідними даними.