Як увімкнути перевірку правопису у Word

214

Word – мабуть найкраще рішення для набору тексту та редагування текстових документів. Серед безлічі можливостей даної програми, однією з найбільш корисних є перевірка орфографії і граматики.

Але, з цією функцією у багатьох користувачів виникають проблеми. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як включити перевірку орфографії Word 2007, 2010, 2013 і 2016.

Включення автоматичної перевірки орфографії Word

За замовчуванням, текстовий редактор Word завжди автоматично перевіряє орфографію. Якщо у вас цього не відбувається, то, швидше за все, це функція просто вимкнена в налаштуваннях. Для того щоб назад включити перевірку орфографії Word вам потрібно натиснути на кнопку «Файл» у верхньому лівому куті програми і в контекстному меню вибрати пункт «Параметри».

На скріншотах внизу ми продемонструємо, як виглядає меню «Файл» в Word 2007, 2010, 2013 і 2016.

Меню Файл в Word 2007

меню Файл в Word 2010

Меню Файл в Word 2010

меню Файл в Word 2013, 2016

Меню Файл в Word 2013, 2016

Після того, як ви відкрили «Параметри Word», вам потрібно перейти в розділ «Правопис» і включити там функції, які мають відношення до перевірки орфографії в Ворді.

раздел Правописание в параметрах Word

Рекомендується включити функції:

  • Перевіряти орфографію в процесі набору тексту;
  • Використовувати контекстну перевірку орфографії;
  • Відзначати помилки граматики в процесі набору тексту;
  • Під час перевірки орфографії, також перевіряти граматику;

Потрібно відзначити, що дані функції можуть називатися трохи по-іншому у вашій версії Word. Також не забудьте, що зміни налаштувань потрібно зберегти за допомогою кнопки «Ok».

Ручний запуск перевірки орфографії Word

Також ви можете вручну увімкнути перевірку правопису у Word. Для цього потрібно виділити текст, для якого ви хочете запустити перевірку, перейти на вкладку «Рецензування» і натиснути на кнопку «Правопис».

кнопка Правописание

У результаті повинно відкритися вікно «Правопис», якому ви зможете перевірити орфографію тексту слово за словом. Слова, в яких текстовий редактор Word виявить помилки будуть підсвічені червоним кольором. При цьому під текстом буде запропоновано кілька варіантів написання цього слова. Для того щоб виправити це слово, вам потрібно вибрати один з варіантів для заміни і натиснути на кнопку «Замінити».

кнопка Заменить

Якщо ви вважаєте, що слово написано правильно, то ви можете пропустити його. Для цього є кнопка «Пропустити».

кнопка Пропустить

Також за допомогою кнопки «Додати» ви можете додати правильно написане слово в словник.

кнопка Добавить

Слова, які були додані в словник, Word більше не буде позначати як помилки.

Як змінити мову для перевірки орфографії Word

Якщо перевірка орфографії виконується за правилами іншої мови, то вам потрібно змінити мову тексту. Для цього виділіть текст, який неправильно перевіряється, і натисніть на назву мови, внизу вікна Word.

название языка внизу окна Word

Після цього з’явиться невелике вікно «Мова». Тут потрібно виділити мову, за правилами якого повинна виконуватись перевірка орфографії, і натиснути на кнопку «Ok».

выбор языка для проверки орфографии

Також за допомогою вікна «Мова» можна повністю відключити перевірку орфографії для вибраної частини тексту. Для цього потрібно виділити текст, натиснути на назву мови, і у вікні «Мова» включити функцію «Не перевіряти правопис».