Як створити віртуальну машину

37

Віртуальні машини це віртуальні комп’ютери, які емулюються з допомогою спеціального програмного забезпечення. Такі віртуальні комп’ютери дозволяють встановлювати на них операційні системи та програмне забезпечення. У даній статті буде показано, як створити віртуальну машину з допомогою програми VirtualBox.

Серед програмного забезпечення для створення віртуальних машин трохи безкоштовних рішень. Однією з кращих програм такого роду є Oracle VirtualBox. Дана програма дозволяє створювати віртуальні машини під всі популярні операційні системи, навіть під останню версію Windows 8.

Для того щоб створити віртуальну машину завантажуємо і инсталлируем програмне забезпечення Oracle VirtualBox. Процес встановлення дуже простий і не викличе жодних проблем.

Запускаємо VirtualBox і натискаємо на кнопку «Створити». Після цього запуститься «Майстер створення нової віртуальної машини» з його допомогою ви зможете швидко створити і налаштувати віртуальну машину.

Пройдемо по порядку по всіх етапах створення віртуальної машини і спробуємо встановити операційну систему Windows 8.

У першому вікні майстра нам пропонують ввести назву віртуальної машини і вибрати тип операційної системи, яку ми плануємо інсталювати. Вводимо «Windows 8 Consumer Preview» і вибираємо «Windows 8» в полі версія. Якщо ви плануєте встановлювати 64-бітну версію ОС потрібно вибрати версію з позначкою «64-біт».

Как создать виртуальную машину VirtualBox

В наступному вікні нам пропонують ввести об’єм оперативної пам’яті, який буде виділений під вашу віртуальну машину. Для Windows Vista/7/8 краще встановлювати значення від 1 Гб для Windows XP від 512 Мб.

Как создать виртуальную машину VirtualBox

Далі нам потрібно створити новий жорсткий диск для нашої віртуальної машини або вказати вже існуючий. Оскільки диска у нас немає, залишаємо все за замовчуванням і переходимо до наступного вікна.

Как создать виртуальную машину VirtualBox

Тут нам пропонують вибрати тип віртуального жорсткого диска. Залишаємо стандартне значення VDI (Virtual Box Disk Image) і йдемо далі. У наступному вікні налаштування віртуального диска потрібно вказати Динамічний або Фіксований віртуальний диск ми хочемо використовувати.

Динамічний віртуальний диск буде споживати місце на вашому реальному диску, тільки тоді, коли це буде потрібно. Фіксований диск відразу резервує необхідний простір на реальному диску. Вибираємо фіксований диск, оскільки він працює швидше.

Переходимо до наступного вікна. Тут потрібно вказати розмір віртуального диска і папку, в якій ми його збережемо. Під операційні системи Windows Vista/7 і Windows 8 краще вказувати значення від 25 Гб для Windows XP буде достатньо 10 Гб. Все, на цьому закінчується процес створення диска для нашої віртуальної машини. Можливо, буде потрібно почекати деякий час, поки VirtualBox згенерує віртуальний диск. Коли диск буде створено, ми повернемося до Майстра створення віртуальних машин, де буде необхідно закінчити налаштування віртуальної машини.

Поле цього віртуальна машина готова до роботи. У вікні програми VirtualBox вибираємо створену віртуальну машину і тиснемо на кнопку «Старт». Після цього віртуальна машина запуститься і відкриється «Майстер першого запуску». Тут ви зможете вказати носій, з якого буде встановлена операційна система. Це може бути реальний пристрій вашому комп’ютері або образ диска. Для того щоб вибрати образ диска клацаємо на значку у вигляді папки.

Как создать виртуальную машину VirtualBox

Далі почнеться установка операційної системи на тільки що створену віртуальну машину.