Як створити точку відновлення в Windows 10

31

Точки відновлення можуть створюватися операційною системою автоматично (наприклад, при установці програм, драйверів або оновлення операційної системи) або вручну по команді користувача. Ручне створення точки відновлення зазвичай використовується тоді, коли користувач планує виконати яку-небудь потенційно небезпечну дію з системою і хоче підстрахувати себе на випадок програмного збою.

Але, у зв’язку з серйозними змінами в інтерфейсі Windows 10, ручне створення точки відновлення, викликає труднощі у користувачів. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то ця стаття повинна вам допомогти. Тут ви дізнаєтеся, як створити точку відновлення в Windows 10.

Отже, якщо ви хочете створити точку відновлення в Windows 10, то вам спочатку потрібно відкрити вікно з властивостями системи. Зробити це можна різними способами. Наприклад, якщо у вас є іконка комп’ютера на робочому столі, то ви можете просто клацнути по ній правою кнопкою мишки і в контекстному меню вибрати пункт «Властивості». Також у властивості системи можна зайти через Панель управління. Для цього потрібно зайти в Панель управління і відкрити розділ «Система і Безпека – Система».

Але, найпростіший спосіб відкрити властивості системи — це скористатися комбінацією клавіш Windows + Pause / Break.

комбинация клавиш Windows + Pause / Break

Після відкриття властивостей системи потрібно клікнути по посиланню «Захист системи» в лівому бічному меню.

ссылка Защита системы

Після цього відкриється невелике вікно з налаштуваннями відновлення системи. У першу чергу тут потрібно звернути увагу на те включена захист для системного диска. Якщо навпаки системного диска зазначено «Відключено», то вам потрібно спочатку увімкнути захист. Для цього виділіть диск, на якому встановлена ваша операційна система, і натисніть на кнопку «Налаштувати».

кнопка Настроить

В наступному вікні потрібно увімкнути захист системи і вказати, скільки дискового простору ви хочете виділити під створення точок відновлення.

включение защиты системы

Після включення захисту системи повинна раз блокуватися кнопка «Створити». Тепер можна приступати до створення точки відновлення операційної системи Windows 10. Знову виділяємо системний диск і натискаємо на кнопку «Створити».

кнопка Создать

Далі вводимо назву для створюваної точки відновлення і знову натискаємо на кнопку «Створити».

название для создаваемой точки

Після цього операційна система Windows 10 почне процес створення точки відновлення.

процесс создания точки восстановления

Після того, як точка відновлення буде створена, ви побачите інформаційне повідомлення.

точка восстановления создана

Відновлення Windows 10 за допомогою створеної точки

Якщо вам потрібно відновити операційну систему Windows 10 за допомогою створеної точки відновлення, то це можна зробити через Панель управління. Відкрийте Панель управління, введіть в пошук «Відновлення» і перейдіть в розділ з такою ж назвою.

раздел Восстановление

Після цього потрібно активувати функцію «Запуск відновлення системи».

Запуск восстановления системы

Та слідувати інструкціям, які з’являтимуться на екрані.

восстановление системы

Якщо операційна система Windows 10 не завантажується, то для того щоб відновити систему з точки відновлення, потрібно завантажитися з завантажувального диска Windows 10 і перейти в режим «Відновлення системи».

режим Восстановление системы

Далі потрібно відкрити розділ «Діагностика – Додаткові параметри Відновлення системи – Windows 10». Після чого перед вами відкриється звичайне вікно для відновлення системи з допомогою раніше створеної точки.

восстановление системы

Більш детально про відновлення системи за допомогою точки відновлення можна почитати в нашій статті «Як зробити відкат системи на Windows 10».