Як створити архів

141

У минулій статті ми розповідали про те, як розпакувати архів. Зараз мова піде про створення архівів. Якщо ви не знаєте, як створити архів вам знадобиться програма архіватор, наприклад 7zip, і ця стаття.

Як ми вже говорили, архіви дозволяють вирішити відразу кілька проблем. Заархівувавши групу файлів, ви отримуєте архів, який представляє собою лише один файл. Такий файл значно простіше передавати по мережі, ніж цілу купу окремих файлів невеликого розміру. Переслати файл по електронній пошті або розмістити на файловому хостингу не складе праці.

Крім цього, при архівації можуть використовуватися спеціальні алгоритми стиснення даних. Завдяки стисненню створений архів може мати значно менший розмір, ніж вихідні файли. Що дозволяє прискорити передачу архіву по мережі або заощадити місце на жорсткому диску. Наприклад, якщо ви зберігаєте на диску багато документів, які зараз не використовуєте, але видалити їх теж не можна, є сенс заархівувати їх зі стисненням.

Як створити архів за допомогою програми 7zip

Для того щоб створити архів вам знадобиться програма архіватор. Більшість популярних архіваторів це платні програми, наприклад WinRar. Але, є і безкоштовні програми. Однією з кращих безкоштовних програм архіваторів є 7zip.

Створити архів за допомогою програми 7zip можна кількома способами. Самим простим і швидким способом створення архіву є запуск резервного копіювання через контекстне меню.

Виділіть файли, які необхідно заархівувати, і викличте правою кнопкою миші контекстне меню. У меню, виберіть пункт 7zip. Тут є цілий ряд команд, які запустять резервне копіювання обраних файлів в різних режимах.

Как создать архив

Розглянемо детально всі команди, які можна запустити з контекстного меню 7zip:

Додати до архіву – додати файли в архів з можливістю налаштувати вручну всі параметри архівування. Після запуску відкриється вікно, в якому можна буде вибрати формат архіву, пароль на архів, ступінь стиснення та інші параметри.

Как создать архив

Стиснути і відправити email – аналогічно попередній команді, але в цьому випадку після завершення архівації файл буде відправлений по електронній пошті.

Додати до «Название папки». 7z – вибрані файли будуть заархівовані в архів 7z з налаштуваннями за замовчуванням.

Стиснути в «Название папки». 7z і відправити email – вибрані файли будуть заархівовані в архів 7z з налаштуваннями за замовчуванням і відправлені по електронній пошті.

Команди «Додати до «Название папки». zip» і «Стиснути «Назва папки». zip і відправити email» працюють аналогічно попереднім двом, але в цьому випадку в якості формату архіву використовується звичайний zip архів.

Как создать архив

Також створити архів можна з інтерфейсу програми 7zip. Для цього запустіть 7zip File Manager, виділіть потрібні файли та натисніть кнопку «Додати». Після цього відкриється вікно з параметрами архівування.