Як скинути налаштування роутера

340

Скидання налаштувань роутера це функція, яка повертає роутер до тих параметрів, які були встановлені в ньому ще на заводі. Іншими словами, виконується повернення до заводських налаштувань роутера. Зазвичай така процедура виконується при некоректній роботі роутера. Також скидання налаштувань може знадобитися, якщо користувач забув пароль від роутера і не може зайти в його налаштування. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, то ця стаття обов’язково стане у нагоді. Тут ви зможете дізнатися про те, як скинути налаштування роутера.

Скидати настройки на роутері можна двома способами: програмним і апаратним. Програмний скидання це повернення до заводських налаштувань за допомогою спеціальної функції в веб-інтерфейсі роутера. Даний спосіб можна використовувати при проблемах в роботі роутера. Але, якщо ви забули пароль для входу у веб-інтерфейс, то ви не зможете скористатися програмним скиданням. В такому випадку вам доведеться вдаватися до апаратного скидання. Апаратний скидання виконується за допомогою спеціальної кнопки, яка розташовується на задній панелі роутера. У даній статті ми розглянемо обидва способи, але почнемо з програмного, так як він набагато простіше.

Як скинути налаштування роутера D-Link DIR

Якщо у вас роутер D-Link DIR, то для того щоб скинути налаштування роутера за допомогою програмного способу, вам необхідно увійти в веб-інтерфейс (таких роутерах він, як правило, доступний за адресою 192.168.0.1) і перейти в розділ «Maintenance (Сервіс)». Після чого в бічному меню потрібно вибрати підрозділ «Save and Restore (SYSTEM)». Після цього перед вами відкриється сторінка веб-інтерфейсу, на якій можна зберегти, завантаження або відновити налаштування роутера. Для того щоб скинути налаштування до заводських – натисніть на кнопку «Restore device», яка знаходиться в самому низу сторінки.

Як скинути налаштування роутера TP-LINK

Користувачам роутерів TP-LINK, для того щоб скинути налаштування, потрібно виконати наступні дії. Відкрийте веб інтерфейс (IP адресу роутера 192.168.1.1 або 192.168.0.1) і перейдіть в розділ «System Tools» (в російськомовному інтерфейсі даний розділ називається «Системні інструменти»). Після цього відкриється додаткове меню у якому потрібно вибрати розділ «Factory Defaults» (у російському інтерфейсі «Заводські налаштування»). Далі перед вами повинна з’явитися сторінка з кнопкою «Restore» (у російському інтерфейсі «Відновити»). Натисніть на цю кнопку і роутер виконає скидання налаштувань.

сброс настроек роутера TP-LINK

Скидання налаштувань роутера ZyXEL

На роутерах ZyXEL скидання налаштувань виконується наступним чином. Відкрийте веб-інтерфейс і перейдіть в розділ «Система». Після цього з випадаючого меню відкрийте підрозділ «Конфигруация». Тепер перед вами повинна відкритися сторінка для управління налаштуваннями роутера. Тут можна зберегти, відновити або скинути налаштування. Для того щоб скинути налаштування на вашому ZyXEL роутері, просто натисніть кнопку «Скидання».

Сброс настроек на роутере ZyXEL

Скидання налаштувань на роутер Asus

Для того щоб скинути пароль на роутері від Asus вам необхідно відкрити веб-інтерфейс (на роутерах від Asus найчастіше використовується IP-адресу 192.168.1.1) і перейти в розділ «Адміністрування». Після цього вам потрібно відкрити вкладку «Управління». Тепер перед вами повинна відкритися сторінка, на якій можна відновити, зберегти або скинути заводські налаштування. Зверніть увагу, тут є невелика плутанина, кнопка для відновлення налаштувань файлу називається «Відправити», а кнопка відновлення заводських налаштувань називається «Відновити». Оскільки нам потрібно відновити заводські налаштування, то для цього потрібно натиснути на кнопку «Відновити».

Сброс настроек на роутере Asus

Як скинути налаштування за допомогою кнопки

Якщо у вас немає доступу до веб-інтерфейсу вашого роутера (наприклад, ви забили пароль), то ви завжди можете виконати скидання налаштувань апаратним способом, тобто за допомогою кнопки на задній панелі.

кнопка для сброса настроек

Процедура скидання налаштувань за допомогою кнопки, може відрізнятися, в залежності від моделі роутера. Тому перед тим як щось робити, краще почитати інструкцію для вашої моделі роутера. Але, в загальному випадку скидання налаштувань виглядає приблизно так:

  • Відключіть живлення вашого роутера, а також відключити всі мережеві та USB кабелі;
  • Підключіть роутер до розетки і дочекайтеся, поки він завантажиться (зазвичай для цього достатньо 2-3 хвилин);
  • За допомогою скріпки або іншого тонкого предмета, натисніть на кнопку RESET на задній панелі пристрою і потримайте близько 15 секунд. Після того як роутер блимне індикаторами, кнопку можна відпускати.
  • Після цих маніпуляцій роутер завантажить заводські налаштування і піде на перезавантаження. Після наступного перезавантаження можна підключати мережеві кабелі і використовувати роутер як зазвичай.