Як скинути BIOS на ноутбуці

51

Необхідність скинути BIOS може виникати в різних ситуаціях. Найбільш поширений випадок, це внесення невірних налаштувань, з-за яких комп’ютер працює не коректно. Також скидання BIOS виконує перед і після його оновлення.

Раніше ми вже публікували статтю про те, як скинути налаштування БІОС. Але, в старій статті мова йшла виключно про настільних комп’ютерах. Зараз ми розповімо про те, як скинути БІОС на ноутбуці.

Скидання Біоса на ноутбуці можна виконувати двома способами. Це скидання через інтерфейс BIOS Setup за допомогою спеціальної функції, і скидання за допомогою відключення батареї. Далі ми розглянемо обидва ці способу.

Скидання налаштувань BIOS через інтерфейс BIOS Setup

Найпростіший спосіб скинути налаштування БІОС це увійти в інтерфейс BIOS Setup, знайти там функцію скидання і активувати її. Для того щоб увійти в BIOS потрібно перезавантажити ноутбук і момент початку завантаження натиснути кнопку для входу в інтерфейс BIOS Setup (в момент завантаження на екрані з’явиться інформація, про те, яку кнопку треба натискати).

Якщо інформації про кнопці, на екрані немає, то можете спробувати натискати на клавіші, які найчастіше використовуються для відкриття BIOS Setup. Наприклад: DELETE, F10, F11, F12, F1, F2, F3, Esc.

Після входу в BIOS Setup потрібно знайти функцію для скидання налаштувань. Зазвичай така функція знаходиться в останньому розділі налаштувань BIOS і називається «Load Setup Default». Також можливі й інші назви для цієї функції. Наприклад, «Load Safe-Fail Defaults». Точно сказати, як буде називатися ця функція у версії БІОС не можна. Тут ви повинні зорієнтуватися самостійно.

сброс BIOS на ноутбуке

Після використання даної функції комп’ютер піде на перезавантаження, після чого запуститься зі стандартними налаштуваннями BIOS.

Скидання налаштувань BIOS на ноутбуці за допомогою відключення батареї

Другий спосіб скидання налаштувань BIOS це відключення батареї, що знаходиться на материнській платі і живить CMOS пам’ять. Батарейку відключають на 1-2 хвилини, після чого ставлять назад і збирають комп’ютер. Цього короткочасного відключення достатньо для того, щоб очистити CMOS пам’ять і скинути налаштування BIOS. Зазвичай до такого способу вдаються лише тоді, коли комп’ютер взагалі не завантажується і увійти в BIOS Setup можна.

На настільних комп’ютерах це робиться дуже легко. Для цього досить зняти бічну кришку і відключити батарейку. З ноутбуками ж все трохи складніше.

На ноутбуках дана батарея може розміщуватися в різних місцях. Іноді, для того щоб отримати доступ до батарейці досить відкрити відсік для доступу до жорсткого диска і оперативної пам’яті. А іноді, батарейка CMOS пам’яті захована так глибоко, що до неї можна отримати доступ тільки після повного розбирання ноутбука.

Для того щоб визначити, де на вашому ноутбуці знаходиться дана батарейка вам потрібно ознайомитися з керівництвом по техобслуговування вашого ноутбука. Для того, щоб знайти таке керівництво введіть в пошукову систему запит складається з фрази «Service Guide» і назви вашого ноутбука. Також можна використовувати фразу «Service Manual».

Далі у посібнику техобслуговування потрібно знайти розділ, який описує процес відключення батареї. Зазвичай даний розділ називається «Removing the RTC Battery» або «Removing the CMOS Battery». Наприклад, ось так виглядає інструкція по зняттю батарейки для ноутбука Acer Aspire 5810T.

руководство по техобслуживанию ноутбука

Якщо вам пощастило, і батарейка CMOS знаходиться у відсіку для жорсткого диска і оперативної пам’яті, то її можна відключити і підключити назад без особливого ризику. Головне чітко слідувати інструкції у керівництві з технічного обслуговування.

Якщо ж на вашому ноутбуці для доступу до батарейці потрібно виконувати повний розбір пристрою, то без належних знань і досвіду це краще не робити. Зверніться в сервісний центр, так ви заощадите свій час і нерви.